Ланцюговий рейковий сигнал
Ланцюговий рейковий сигнал |
Ланцюговий рейковий сигнал використовуються для автоматизованого транспортування по залізниці. За допомогою рейкових ланцюгових сигналів можна використовувати кілька поїздів на одній колії або кілька рейок, які переплітаються. Сигнали рейкового ланцюга можна використовувати, щоб переконатися, що поїзди в’їжджають на переїзд лише тоді, коли вони можуть проїхати його, що гарантує, що вони не блокують інший рух, чекаючи на переїзді. Окрім пояснень на цій сторінці, є також підручник по рейковим сигналам.
Основи
- Найкраща передумова для розуміння ланцюгових сигналів – це розуміння сигнальних блоків.
- Ланцюгові рейкові сигнали розміщують, як і звичайні, праворуч від залізничної колії. Якщо потрібно, щоб автоматизовані поїзди рухалися в обох напрямках на одній ділянці колії, сигнали потрібно додати з обох сторін колії, навпроти один одного.
Визначення
Як звичайні сигнали, так і ланцюгові сигнали запобігають входу поїзда в наступний блок, якщо там є перешкода. Однак ланцюговий сигнал також передбачає наступний сигнал і стає червоним, якщо наступний сигнал червоний. По суті, це запобігає входу поїзда в блок, якщо він не зможе виїхати. Якщо існує декілька з’їздів, розглядається той, до якого рухається потяг.
Розширено
- Якщо ланцюговий сигнал має лише один вихід, він не дозволяє поїзду увійти до свого блоку, якщо поїзд повинен був зупинитися в цьому блоку.
- Оскільки поїзди реагують на ланцюгові сигнали на основі свого власного шляху, ланцюгові сигнали перед перехрестям не зупинять поїзди, якщо з’їзд з іншої колії заблоковано.
- Якщо перед звичайним є кілька ланцюгових сигналів, то поїзд очікує до першого ланцюгового сигналу, якщо блок після звичайного сигналу зайнятий.
- Якщо ланцюговий сигнал перемикається на зелений, усі виходи вільні.
- Якщо він змінюється на жовтий, блок зарезервовано для поїзда, а всі інші вхідні сигнали цього блоку змінюють колір на червоний.
- Якщо він стає червоним, усі виходи зайняті.
- Якщо він змінюється на синій, деякі, але не всі виходи є вільними. У цьому випадку поїзди можуть зупинятися або не зупинятися, залежно від їхнього шляху.
- Якщо він блимає, він не на рейці або не може розділити її на окремі блоки.
Приклади використання
Звичайний сигнал порівняно з ланцюговим сигналом
При звичайному сигналі блок після нього порожній, тому потяг може йти туди.
Ланцюговий сигнал з одним виходом не дозволяє потягу зайти в блок, оскільки він не може відразу виїхати.
Простий приклад практичного використання
Ланцюговий сигнал запобігає блокуванню поїздом шляху переїзду під час очікування.
Подвійний перетин
Подвійні переїзди є частою причиною заторів, оскільки потяги можуть зупинитися посеред переїзду та заблокувати все. Це може навіть спричинити повний затор, який вимагає ручного втручання для вирішення проблеми. За допомогою ланцюгових сигналів рейки, які не перетинаються, все ще розділяються, але поїзди не зупиняються в середині перетину.
Запобігання заторам
Іншою поширеною причиною затору є двонаправлені одноколійні лінії з випадковими об’їздами. Тут потяг не може вийти на лінію, тому що в ній є інший потяг, але цей потяг, у свою чергу, не може залишити лінію.
За допомогою ланцюгових сигналів цієї проблеми можна повністю уникнути, запобігши поїзду прямувати до спільної секції, якщо він не зможе з неї вийти.