Іншими мовами: Deutsch English Español Français 日本語 한국어 Nederlands Русский 简体中文

Зупинка поїзда

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Train stop.png
Зупинка поїзда

Train stop entity.png

Інгредієнти

Time.png
0.5
+
Electronic circuit.png
5
+
Iron plate.png
6
+
Iron stick.png
6
+
Steel plate.png
3
Train stop.png
1

Сировини загалом

Time.png
8.25
+
Copper plate.png
7.5
+
Iron plate.png
14
+
Steel plate.png
3

Інгредієнти

Time.png
0.5
+
Electronic circuit.png
5
+
Iron plate.png
6
+
Iron stick.png
6
+
Steel plate.png
3
Train stop.png
1

Сировини загалом

Time.png
14.5
+
Copper plate.png
20
+
Iron plate.png
19
+
Steel plate.png
3

Відображення на мапі

Train stop map icon.png

Здоров’я

250

Розмір стеку

10

Розміри

2×2

Час добування

0.2

Тип об’єкту

train-stop

Внутрішньоігрова назва

train-stop

Потребує технологію

Automated rail transportation (research).png

Виробляється в

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Зупинки поїздів використовуються для автоматизації транспортування речей потягами шляхом надання іменованих місць для подорожі поїздів. Як і локомотив, колір зупинок можна налаштувати. Крім того, зупинку можна назвати, за допомогою форматованого тексту, що дає змогу додатково налаштувати назву, наприклад, додавши піктограми предметів.

Механіка

Зупинки поїзда використовуються для позначення місця зупинки поїзда. Кожна розміщена зупинка поїзда відображатиметься як можлива зупинка в області розкладу графічного інтерфейсу поїзда. Це можна використовувати для створення станцій завантаження та розвантаження поїздів.

Якщо є кілька зупинок поїздів з однаковою назвою, поїзди завжди прямуватимуть до найближчої зупинки. «Найближче» в цьому випадку не означає відстань залізниці, натомість використовується відстань пошуку шляху. На цю відстань впливають поїзди на колії, окрім відстані залізниці, тому порожні зупинки поїздів є переважнішими, ніж зайняті, якщо порожня зупинка не надто далеко.

Якщо відкрити графічний інтерфейс зупинки, ви побачите інформацію про кожен поїзд, який приєднався до цієї зупинки, включаючи його назву, поточну активність і місцезнаходження на карті. Крім того, можна встановити ліміт для зупинок поїздів за допомогою графічного інтерфейсу користувача або за допомогою логічної мережі. Лише встановлена кількість поїздів може зарезервувати зупинку поїзда як пункт призначення, намагаючись доїхати до неї. Якщо ліміт потягів буде нижчим за кількість поїздів, для яких наразі зарезервовано зупинку як пункт призначення, ці потяги продовжуватимуть рухатися до зупинки.[1]

Потяги намагатимуться уникати маршрутів, які проходять через зупинки, які не призначені як наступні пункти призначення. Це представлено штрафом до дистанції пошуку шляху, що зазвичай змушує поїзд обирати «коротший» шлях.

Логічна мережа

Зупинки поїздів можна ввімкнути або вимкнути за допомогою логічної мережі. Коли зупинку поїзда вимкнено, поїзди не ходитимуть до цієї станції. Якщо за розкладом поїзд прямуватиме до вимкненої зупинки, він вибере зупинку з такою самою назвою, яка ввімкнена. Якщо таких зупинок немає, він перейде до наступної зупинки за розкладом. Це також станеться, якщо поїзд прямує до зупинки, коли вона стає непрацездатною.

Коли поїзд намагається під'їхати до дозволеної зупинки, він спочатку перевіряє, чи на зупинці встановлено "ліміт поїзда". Цей ліміт визначає максимальну кількість поїздів, яким дозволено прямувати до цієї станції. Якщо кількість поїздів, що прямують до цієї зупинки (включно з одним, що сидить на зупинці), перевищує або дорівнює поточному обмеженню кількості поїздів на зупинці, тоді поїзд не піде до цієї зупинки. Він перевірить інші активні зупинки з такою назвою. Якщо всі зупинки з такою назвою заповнені, то поїзд взагалі нікуди не поїде, а з’явиться повідомлення «пункт призначення заповнено». Після того, як зупинка з такою назвою відкриється, щоб пропустити більше поїздів, поїзд продовжить рух.

Зауважте, що якщо ліміт поїздів змінюється, коли поїзд прямує до зупинки, поїзд «продовжить» рух до цієї зупинки. Це на відміну від відключення зупинки, яке змушує поїзди їхати в іншому місці.

Зупинки поїздів можна використовувати для передачі логічних сигналів поїздам, читання вмісту поїздів або унікальної ідентифікації поїздів за допомогою ідентифікаційного номера. Крім того, кількість поїздів, які прямують до зупинки, може зчитуватися логічною мережею.

Під час зчитування вмісту зупиненого поїзда кількість рідини округлюється до найближчого цілого числа, за винятком випадків, коли кількість рідини < 1, тоді вона округлюється до 1.

Індикатори

У верхній частині зупинки поїзда є індикатори. Вони показують:

Train stop bothsolid.png   Постійне світло – зупинка поїзда вільна/вільна.

Train stop alternate.gif   Почергове блимання – поїзд наближається або проїжджає повз зупинку.

Train stop bothblink.gif   Одночасне блимання – поїзд зупинився/займає зупинку.

Train stop none.png   Немає вогнів – зупинка поїзда недійсна.

Train stop red.gif   Блимає червоним – зупинка поїзда вимкнена логічною мережею.

Галерея

Див. також