Іншими мовами: Čeština Deutsch English Français 日本語 한국어 Polski Русский 简体中文

Помпа

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Pump.png
Помпа

Pump entity anim.gif

Інгредієнти

Time.png
2
+
Engine unit.png
1
+
Pipe.png
1
+
Steel plate.png
1
Pump.png
1

Сировини загалом

Time.png
2.5
+
Engine unit.png
1
+
Iron plate.png
1
+
Steel plate.png
1

Інгредієнти

Time.png
2
+
Engine unit.png
1
+
Pipe.png
1
+
Steel plate.png
1
Pump.png
1

Сировини загалом

Time.png
2.5
+
Engine unit.png
1
+
Iron plate.png
2
+
Steel plate.png
1

Колір на мапі

Об’єм сховища рідини

400

Здоров’я

180

Стійкість

Полум’я: 0/80%
Удар: 0/30%

Розмір стеку

50

Розміри

1×2

Макс. споживання

30 kW (Електрика)

Час добування

0.2

Тип об’єкту

pump

Внутрішньоігрова назва

pump

Потребує технологію

Fluid handling (research).png

Виробляється в

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Ця стаття про помпу для транспортування рідин (англ. Pump), також може називатися "малим насосои" чи "малою помпою". Для помпи для викачування води з водойм, дивись Помпа. Для пристрою для викачування нафти, дивись верстат-качалка.


Огляд

Помпа - це багатоцільовий пристрій для транспортування рідин, який можна використовувати для переміщення рідин, контролю потоку, запобігання зворотному потоку та завантаження/розвантаження поїздів. Помпу можна розглядати як маніпулятор для рідин.

При підключенні до труб на обох кінцях помпи та підключенні до живлення помпа передаватиме рідину з боку джерела на бік виходу, якщо він підходить. Це станеться, навіть якщо рівень рідини на стороні входу значно нижчий.

Крім того, на відміну від звичайних труб, помпи можуть підключатися до труб лише спереду та ззаду, а не з усіх боків. Це може бути корисно для того, щоб щільно упаковані лінії труб були паралельні одна одній, без ризику змішування рідин, діючи як «діодна» труба.

Паралельні насоси, що запобігають бічним підключенням.

Пропускна здатність

Помпи можуть переміщувати 200 одиниць рідини за тік, або 12000 за секунду. Це додатково обмежується вхідним резервуаром для рідини: помпа ніколи не може перемістити більше рідини, ніж доступно, і тому, як правило, вигідно мати резервуар під тиском безпосередньо на його вході. Більше інформації про пропускну здатність помп і труб можна знайти тут - система рідин.

Завантаження/розвантаження вагонів-цистерн

Помпи можуть завантажувати та розвантажувати вагони-цистерни на зупинках потягів. Коли помпу поставити одним кінцем до рейкової колії, а іншим кінцем приєднати до труби, вона візуально зміниться. Коли вагон-цистерна зупиняється поруч, головка помпи з’єднується з верхньою частиною найближчого резервуара та починає перекачувати рідини. Вона не підключатиметься, якщо цьому заважає приєднання логічної мережі або вона знеструмлена.

Використання як клапан

Помпа працює як регульований клапан:

  • Під час роботи помпа пропускатиме рідини, але лише у встановленому напрямку.
  • Якщо помпа знеструмлена, вона нічого не пропускає.
  • Якщо помпа отримуе живлення, але підключена до логічної мережі, вона пропускатиме рідини лише тоді, коли умова виконана.
    це можна використовувати для керування деякими частинами фабрики гравця. Наприклад, за допомогою одного дроту від резервуара мастила до помпи, що перекачує мазут, ви можете вимкнути крекінг мазут → дизельне паливо, коли потрібне мастило.

Анімація та візуальні ефекти

Pipe network animation.gif

Див. також