Іншими мовами: Deutsch English Français 日本語 Polski Русский 简体中文

Модуль

From Official Factorio Wiki
Revision as of 19:12, 7 July 2023 by DJSound (talk | contribs) (Додано сторінку Модуль)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
Modules preview.png

Модулі - це елементи, які використовуються для покращення можливостей існуючих будівель. Вони дорогі, вимагають відповідних досліджень і виробляються повільно, але зрештою можуть значно підвищити ефективність фабрики.

Коротко про використання:

 • Для більшої кількості продуктів за секунду слід використовувати модуль швидкості.
 • Для більшої кількості продуктів на вхідний ресурс слід використовувати модуль продуктивності.
 • Для більшої кількості продуктів на ват енергії слід використовувати модуль ощадливості (за винятком рідкісних випадків, коли також використовуються модулі продуктивності – тоді модуль швидкості може бути кращим).

Зауважте, що зміна енергоспоживання машини безпосередньо впливає на кількість забруднень, які створює машина. Це відбувається тому, що рівень забруднення безпосередньо пов’язаний зі споживанням енергії машиною, тому це стосується навіть тих випадків, коли електроенергія виробляється без забруднення.

Типи модулів

У «Factorio» є три типи модулів, кожен з яких має 3 рівні ефекту. Вищі рівні мають сильніший ефект, але коштують дорожче. Зауважте, що властивості машини (швидкість, споживання енергії та забруднення) не можуть бути знижені нижче 20% від початкового значення.

Модуль швидкості

Модулі швидкості збільшують швидкість і енергоспоживання машини.

Модуль Бонус швидкості Споживання
електроенергії
Speed module.png
+20% +50%
Speed module 2.png
+30% +60%
Speed module 3.png
+50% +70%

Переваги та недоліки:

 • Збільшує швидкість машини.
 • Якщо використовується з модулями продуктивності, це може підвищити ефективність машини з точки зору вироблених елементів на джоуль (або вироблених елементів на утворене забруднення).
 • Збільшує споживання енергії за цикл (існують винятки).
  • Збільшення споживання енергії означає збільшення утворення забруднення (забруднення залежить від споживання електроенергії).

Модуль продуктивності

Модулі продуктивності додають фіолетову «смугу продуктивності», якщо їх розмістити всередині виробничих будівель і лабораторій. Якщо планка продуктивності вже наявна через завершене дослідження, модулі просто прискорять її. Кожного разу, коли машина завершує створення рецепту, на який вона налаштована, до панелі додається кількість, яка дорівнює відсотковому відношенню модулів продуктивності всередині машини. Коли смужка досягає 100%, негайно генерується додатковий набір продуктів без споживання ресурсів.

Модулі продуктивності можна використовувати лише на машинах, налаштованих на виготовлення проміжних продуктів. Це всі руди, видобуті електричними бурами, кам’яна цегла (та все інше, виплавлене в печі) і деякі предмети, перелічені у вкладці проміжних продуктів. Винятком для елементів, перелічених у цій вкладці, є рецепти, які наповнюють/спустошують діжку. Модулі продуктивності також не можна розміщувати в маяках. Коли в рецепті використовується один і той самий елемент як вхід і вихід (наприклад, зрідження вугілля і процес збагачення Коварекс), бонус продуктивності застосовується лише до чистого продукту [1]..

Модуль Бонус
продуктивності
Споживання
електроенергії
Швидкість Множник
забруднення
Productivity module.png
+4% +40% -5% +5%
Productivity module 2.png
+6% +60% -10% +7%
Productivity module 3.png
+10% +80% -15% +10%

Переваги та недоліки:

 • Час від часу створює додатковий безкоштовний предмет.
 • Збільшує використання енергії за цикл.
 • Збільшує утворене забруднення.
 • Уповільнює машину.

Модуль ощадливості

Модулі ефективності зменшують необхідну електроенергію для роботи машини. Найменша кількість енергії, яку можна досягти за допомогою модулів ефективності, становить 20% від базового енергоспоживання машини.

Модуль Споживання
електроенергії
Efficiency module.png
-30%
Efficiency module 2.png
-40%
Efficiency module 3.png
-50%

Переваги та недоліки:

 • Зменшує споживання енергії за цикл.
  • Зменшення споживання енергії означає зменшення забруднення (забруднення залежить від споживання електроенергії).
 • Неможливо знизити споживання енергії нижче 20%.
 • Якщо використовується з модулями продуктивності, іноді приріст ефективності нижчий, ніж той, який міг би досягнути модуль швидкості.

Поради щодо використання

Як правило, модулі не мають спадної прибутковості (за винятком того, що споживання обмежено до -80%), тобто якщо складальний автомат створює 2 елементи на секунду, додавання 1 модуля швидкості 3 (швидкість +50%) збільшить виробництво елементів на 1/с, другий модуль швидкості 3 збільшить продуктивність на таку саму 1/с. Модифікатори споживання працюють так само, наприклад, якщо машина споживає 180 кВт, перший модуль ефективності 1 зменшить споживання енергії на 54 кВт, другий також зменшить споживання енергії на 54 кВт. Немає різниці між розміщенням 2 модулів швидкості 1 в одній машині та 2 модулів ефективності 1 у другій машині, ніж розміщенням 1 модуля кожного в обох машинах – в обох випадках загальна кількість елементів, що виробляються за секунду, і середня енергія, необхідна для елемента, однакові.

Однак існує синергія між модулями продуктивності та модулями швидкості, модулі продуктивності зменшують швидкість виготовлення, що знижує швидкість виробництва предметів і збільшує енергоспоживання на предмет, бонус швидкості від модулів швидкості збільшує швидкість виробництва предметів і знижує енергоспоживання на предмет - фактично, коли мова йде про модулі продуктивності, зниження споживання енергії за рахунок збільшення швидкості від модулів швидкості може бути більшим, ніж збільшення споживання енергії. Щоб отримати докладні розрахунки синергії між модулями продуктивності та модулями швидкості, перегляньте це обговорення, а також це попередження.

Заповнення пристрою швидкісними модулями корисно, коли ресурс нескінченний, але кількість пулів ресурсів мала. Найкращим прикладом можуть бути родовища нафти. Іншим хорошим місцем для використання модулів швидкості можуть бути складальні машини, які виготовляють продукцію, виготовлення якої займає багато часу, наприклад агрегати двигунів. Використання модулів швидкості дозволяє створити більш компактні установки, оскільки одна машина може забезпечити матеріалами більшу кількість споживачів, ніж зазвичай. Якщо їх використовувати разом із модулями продуктивності, вони також можуть підвищити ефективність машини (з точки зору виробленої продукції на ватт або забруднення).

Наповнення пристроїв модулями продуктивності рекомендується, якщо ресурсів бракує. Прикладом можуть бути більш покращені продукти, які виробляються недостатньо через вузькі місця. Це займе більше часу та енергії, але загальна кількість продуктів за час буде більшою. Продуктивність особливо корисна в рецептах, які споживають багато ресурсів на секунду, таких як електронна схема, оскільки це призведе до створення великої кількості безкоштовних елементів і швидкого покриття вартості модуля. Крім того, заощадивши потребу у видобутку руди, виплавці плит і переробці проміжних продуктів для цих безкоштовних предметів, можна легко покрити додаткові витрати на енергію.

Наповнення пристроїв модулями ощадливості рекомендовані для електричних печей, оскільки вони споживають багато енергії. Зауважте, що виготовлення модулів вищого рівня ефективності не варте того з точки зору енергозбереження порівняно з матеріалами, які використовуються для створення сонячної панелі з такою ж вихідною потужністю, тому єдиним стимулом є подальше зменшення забруднення або використання простору. Модулі також здатні контролювати забруднення, оскільки забруднення також залежить від використання електроенергії. Таким чином, зменшення споживання енергії машиною на 40% за допомогою модуля ефективності 2 також зменшить її забруднення на 40%. Обережно, це також працює навпаки! Також зауважте, що якщо ви використовуєте модулі продуктивності, модуль швидкості іноді може забезпечити кращий приріст ефективності через те, що машина тепер вироблятиме набагато більше елементів за секунду. Модулі ощадливості також зазвичай погано працюють у маяках.

Приклади використання

Електричні печі мають величезну потужність із потужністю 180 кВт на піч. 1 базовий модуль ефективності зменшує її на 54 кВт (−30%) – майже на сонячну панель. Електричні бури зазвичай створюють 10 одиниць забруднення, використання 3 базових модулів ефективності на них зменшує їхнє забруднення на 80% до 2 одиниць на хвилину.

Використання модулів продуктивності 3 у ракетній шахті зменшує загальну вартість ресурсів для 1 запуску ракети майже на 30%, заощаджуючи 26 тис. мідної руди на один запуск ракети.

Див. також