Іншими мовами: Deutsch English Français Polski Русский 简体中文

Маяк

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Beacon.png
Маяк

Beacon anim.gif

Інгредієнти

Time.png
15
+
Advanced circuit.png
20
+
Copper cable.png
10
+
Electronic circuit.png
20
+
Steel plate.png
10
Beacon.png
1

Сировини загалом

Time.png
232.5
+
Copper plate.png
135
+
Iron plate.png
60
+
Plastic bar.png
40
+
Steel plate.png
10

Інгредієнти

Time.png
15
+
Advanced circuit.png
20
+
Copper cable.png
10
+
Electronic circuit.png
20
+
Steel plate.png
10
Beacon.png
1

Сировини загалом

Time.png
327.5
+
Copper plate.png
325
+
Iron plate.png
120
+
Plastic bar.png
80
+
Steel plate.png
10

Колір на мапі

Здоров’я

200

Розмір стеку

10

Ефективність

50%

Розміри

3×3

Макс. споживання

480 kW (Електрика)

Час добування

0.2

Площа забезпечення

9 клітинок

Слотів модулів

2 слотів

Тип об’єкту

beacon

Внутрішньоігрова назва

beacon

Потребує технологію

Effect transmission (research).png

Виробляється в

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Overall effect stacks with multiple beacons covering the same machine.

Маяк - це пристрій, який передає ефекти модуля на сусідні машини у квадраті 9×9. Ефекти передаються лише з половинною ефективністю. Однак маяк дозволяє передавати ефект модуля на декілька машин і ефект усіх маяків у діапазоні стеків однієї машини. Крім того, маяки можуть забезпечувати прискорення, що виходять за межі нормальних слотів для внутрішніх модулів, наприклад підвищувати видобуток верстата-качалки у виснаженій свердловині до 0,25 нафти за цикл, де сам по собі він може досягати лише 0,2 виходу.

Маяк випромінює електричний заряд із постійним інтервалом, колір змінюється залежно від того, які модулі розміщено в маяку, або якщо він не містить жодних модулів.

Використання

Маяки є найкращими в таких сценаріях:

 • Є багато сумісних машин у щільній зоні

Це дозволяє ефекту маяка досягати кількох машин, дозволяючи гравцеві зберігати матеріали на виробництві модулів.

 • Є одна машина, яка повинна мати надзвичайну швидкість роботи

Найкращим прикладом цього є кар’єрні бури. Коли рудна ділянка невелика, але багата, для задоволення попиту необхідна більша швидкість на бур, оскільки додати більше бурів неможливо. Таким чином, маяки з декількома модулями швидкості навколо кар’єрного бура (з модулями в самому бурі) можна використовувати для збільшення швидкості окремого бура в кілька разів, щоб компенсувати невелику кількість бурів.


Маяки не слід використовувати в цих сценаріях:

 • Машина(и), яку(і) посилюють, працює рідко

Це призводить до втрати електроенергії, оскільки маяки завжди споживатимуть енергію, навіть якщо машини, які вони посилюють, зупинені. Однак цей момент можна обійти за допомогою певного планування та використання вимикача живлення.

 • Спроба посилити несумісні з модулем машини

Маяк впливатиме лише на машини, які мають слоти для модулів.

Обмеження

 • Лише будівлі зі слотами для модулів можуть виграти від ефектів маяка (тобто лазерна турель не виграє). Єдиним винятком із цього правила є самі маяки, які «не» отримують переваги від модулів, вставлених у них самих (або інших маяків), тому їх вартість енергії не може бути зменшена.
 • Переданий ефект маяка становить лише половину ефекту модулів усередині. Отже, два однакових модуля = переданий один модуль. Це обмеження можна подолати за допомогою більшої кількості маяків із областями, що перекриваються.

Максимальна кількість на будівлю

Максимальна кількість маяків, які можна встановити в радіусі будівлі, залежить від площі цієї будівлі:

 • Будівлі розміром від 2×2 до 4×4: 12 маяків.
Зауважте, що ця конфігурація може бути практично неможливою без використання роботів для постачання будівлі, оскільки може не вистачити місця для конвеєрів і маніпуляторів.
 • 5×5 будівель: 16 маяків'.
Єдина будівля такого розміру, яка може виграти від маяків, це нафтоперегінний завод. Вони не можуть постачатися роботами, але всі їхні входи та виходи – це рідини по трубах (за винятком зрідження вугілля), що означає, що маніпулятори не потрібні, а також пропонують більш універсальну максимальну довжину підземної мережі труб з 9 клітинок (без переходів).
 • 9x9 будівель: 20 маяків.
Наразі єдиною будівлею такого розміру в грі є ракетна шахта. На відміну від невеликих будівель, ця конфігурація передбачає проміжок у 2 клітинки між маяками та будівлею та проміжок у 1 клітинку між маяками, вирівняними з центральною клітиною будівлі, що забезпечує простір для конвеєрів і маніпуляторів.

Максимальна кількість маяків, які можна побудувати в діапазоні ряду будівель:

 • Ряд із 3×3 будівель: 8 маяків.
Кожна будівля в ряду може бути в діапазоні 8 маяків (будівлі в кінці ряду, можливо, більше), якщо подвійний ряд маяків (без проміжків між) будується паралельно (може бути на відстані до 2 плиток). Однак центральний ряд будівель, які потрібно посилити, має бути зміщений відносно ряду маяків; тобто центральна клітина жодної будівлі в центральному ряду не може лежати на лінії, що з’єднує центральні клитинки будь-якої пари протилежних маяків у двох рядах маяків.
 • Ряд із 5×5 будівель: 10 маяків.
Застосовуються ті самі правила, що й раніше, за винятком того, що тепер центральний ряд не має бути зміщеним; тобто центри підсилених будівель повинні збігатися з центрами деякої пари маяків. Це вимагає залишити проміжок в 1 клітинку між будівлями в центральному ряду (припускаючи, що ряди маяків не мають проміжків). Оскільки єдиними будівлями розміром 5×5, придатними для використання маяка, є нафтоперегінні заводи, безкоштовна клітинка насправді корисна, щоб зробити рядок доступним для гравця (рядок нафтоперегінних заводів без проміжків — ні).

Маякові масиви

Маяки можуть значно підвищити загальні можливості фабрики. Однак вони споживають значну кількість електроенергії (480 кВт кожна), займають нетривіальний простір, ускладнюють логістику, а також відносно дорогі в виготовленні. Таким чином, будуючи всю виробничу лінію з високим посиленням маяків, значно економніше побудувати ряд виробничих будівель, оточених рядами маяків, а не окремі будівлі, оточені максимальною теоретично можливою кількістю маяків. Це також спрощує логістику та робить дизайн більш зручним відносно тайлів поверхні.

Максимально можливі переваги дещо зменшуються в конфігурації рядів-масивів (для будівель 3×3 можливе 8 маяків на будівлю замість 12; для будівель 5×5 10 замість 16), але кількість маяків, необхідних для досягнення цього рівень посилення значно нижчий. Наприклад, для одного ряду будівель 3×3, оточених подвійним рядом маяків, так що кожна виробнича будівля знаходиться в діапазоні 8 маяків, загальна кількість необхідних маяків становить 2n + 6, де n – кількість виробничих будівель.

Тоді середня кількість маяків на будівлю дорівнює 2 + (6 ÷ n), що прагне до 2 (тобто кількість необхідних маяків зменшується на 75% порівняно з ізольованими будівлями з 8 окремими маяками кожна ), коли n прямує до нескінченності. Для напр. n = 10, формула оцінюється як 2.6, що все одно є зменшенням кількості маяків на 67,5%.

Багаторядні масиви

Для збільшення кількості будівель ефективність можна додатково підвищити, розділивши виробничі будівлі на кілька рядів. У цьому випадку маяки у всіх рядах масиву, крім крайніх, можуть бути спільними для двох рядів виробничих будівель з обох боків. (Зауважте, що не має значення, чи створюють вони різні рецепти та/чи різні будівлі взагалі.) Загальна кількість необхідних маяків, припускаючи виробничі будівлі розміром 3×3 і ряди однакової довжини, дорівнює B(r,c) = (r + 1)(c + 3) = rc + 3r + c + 3, де r – кількість рядів виробничих будівель, а c – кількість рядів виробничих будівель в один ряд.

Тоді кількість маяків на посилену будівлю дорівнює (3 ÷ rc) + (1 ÷ r) + (3 ÷ c) + 1, що прагне до 1 як r, так і c перейти до нескінченності. Для скінченних масивів оптимальна кількість рядків визначається як r = -0,5 + sqrt[(n ÷ 3) + 0,25], де «n» — загальна кількість будівель, які потрібно покращити.

Наведена вище формула зазвичай не повертає цілих результатів. Якщо таким чином знайдене r не є цілим числом, повторіть його, тобто обчисліть необхідну кількість маяків за допомогою floor(r) (наступне нижче ціле число) і ceiling(r) (наступне старше ціле) рядків і порівняйте результати. Для кожного такого цілого числа r обчисліть c як floor(n ÷ r), а потім обчисліть кількість маяків як B(r,c) + mod(n,r) + 1, де B(r,c) наведено вище, а mod(n,r) є n за модулем r, тобто залишок (n ÷ r), що дорівнює n - (r × c).

У будь-якому випадку будуть mod(n,r) будівлі, які "залишаться"; їх слід додавати по одному на рядок до кінців безперервного блоку сусідніх рядків, щоб наведене вище обчислення загальної кількості маяків було дійсним. Інші конфігурації для залишків (наприклад, усі додані в кінець одного рядка, по одному в кінці кожного другого рядка тощо) потребують більшої кількості маяків для покриття.

Оптимальні масиви

Для структур 3×3 оптимальними є масиви, які задовольняють c = 3r, у тому сенсі, що вони мінімізують кількість маяків, необхідних для покриття загальної кількості структур (rc), таким чином дозволяючи найчастіше використовують окремого маяка. Оскільки структури можуть створюватися лише в цілих кількостях, існує, нижче розумного обмеження загального розміру масиву, лише скінченна кількість цілочисельних структур, які враховують rc, з якими оптимальний масив такий, що c = 3r, а c і r є цілими числами. Кілька перших підрахунків разом із пов’язаними розмірами масиву та співвідношенням маяків до структур наведено в таблиці нижче.

Структури Ряди Колонки Маяки Маяків на структуру Розміри (плитки)*
3 1 3 12 4.00 18×11
12 2 6 27 2.25 27×19
27 3 9 48 1.78 36×27
48 4 12 75 1.56 45×35
75 5 15 108 1.44 54×43
108 6 18 147 1.36 63×51
147 7 21 192 1.31 72×59
... ... ... ... ... ...
3r^2 r 3r (r + 1) (3r + 3) 1 + 2/r + 1/r^2 (9r + 9) × (8r + 3)

Примітки до таблиці:

 • Розмір масиву в плитках (останній стовпець таблиці) припускає, що над або під кожним рядком структур залишається простір для 2 плиток (наприклад, маніпулятор + скриня), а в іншому місці не залишається додаткового місця.
 • Масив із 5 рядів (75 структур) є найбільшим, який може охопити логістична мережа, сформована з робопортів, розташованих за межами його зони. Для більших масивів принаймні мінімальна кількість робопортів повинна бути стратегічно розташована всередині, щоб забезпечити покриття, тим самим дещо погіршуючи співвідношення маяків до структур.

Див. також