Іншими мовами: Deutsch English Español Français Italiano 日本語 한국어 Polski Português, Brasil Русский 简体中文

Дослідження

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Вікно технологій

Дослідження використовується для розблокування технологій, пропонуючи нові рецепти та бонуси. Дослідження проводять лабораторії, які використовують різні типи дослідницьких пакетів.

Механіка

В одиночних іграх одночасно можна досліджувати лише одну технологію, те саме стосується кожної сили (команди гравців) у багатокористувацькій грі. У багатокористувацьких іграх із кількома командами кожна команда має власне дерево технологій і статус дослідження, тому різні команди можуть вести дослідження незалежно один від одного в PvP іграх .

Технологія, яку потрібно дослідити, вибирається на екрані технологій, який відкривається натисканням T (ZL + - у Nintendo Switch). Активне дослідження можна будь-коли змінити на екрані технологій; якщо триває інше дослідження, цей прогрес буде збережено. Кілька технологій можна частково досліджувати таким чином у будь-який час.

Дослідницький прогрес для технології поділяється на «одиниці» (юніти). Кожна одиниця має час і вартість дослідницького пакету. Коли дослідження триває, лабораторії з необхідною кількістю дослідницьких пакетів для однієї одиниці споживатимуть цю кількість і сприятимуть прогресу дослідження.

Під час дослідження у верхньому правому куті екрана відображається панель прогресу

Час «T», необхідний для дослідження певної технології, визначається за формулою:

 • T = (T[0] × P) ÷ (L × S) секунд,

де:

 • T[0] це вартість часу на одиницю (як показано на екрані дослідження)
 • P це ціна дослідження в одиницях (як показано на екрані дослідження)
 • L це кількість використаних лабораторій
 • S це лабораторна швидкість, яка визначається як:
  • (1 + B[r]) × (1 + M[r]), де
  • B[r] це загальний модифікатор швидкості дослідження швидкість дослідження в лабораторії , виражений десятковим числом (% значення поділено на 100); і
  • M[r] це сума всіх ефектів модуля (модулі швидкості зі знаком +, модулі продуктивності зі знаком -), виражена десятковим дробом

Зверніть увагу, що P представляє ціну дослідження в одиницях, а не в окремих дослідницьких пакетах, підсумованих за всіма типами. Наприклад, дослідження, яке коштує 100 автоматизаційних дослідницьких пакетів і 100 логістичних дослідницьких пакетів, згрупованих у 100 одиниць по 1 автоматизаційному та логістичному дослідницькому пакеті, матиме P 100, не 200.

На відміну від більшості бонусних ефектів, бонус швидкості лабораторних досліджень, отриманий від дослідження, є «мультиплікативним» з ефектами швидкості модуля, а не адитивним. Однак різні ефекти модуля (швидкість чи продуктивність, маяк чи лабораторні) доповнюються один одним.

Автоматизація

Створити дослідницькі пакети вручну неможливо, головним чином через кількість ресурсів і часу, необхідних для їх створення. Для деяких дослідницьких пакетів також потрібні інгредієнти, які не можна виготовити вручну, наприклад переробка нафти. Автоматизація виробництва дослідницьких пакетів є основним стимулом для розвитку заводу протягом усієї гри.

Вставляння дослідницьких пакетів у лабораторії можна автоматизувати за допомогою маніпуляторів і конвеєра, як показано праворуч, або за допомогою роботів і логістичної мережі.

Зауважте, що маніпулятори можуть брати дослідницькі пакети з лабораторій і передавати їх іншим лабораторіям, що робить ланцюг лабораторій можливим рішенням. Інші варіанти включають використання 3 транспортерів (поки не знадобляться пакети космічної науки) або Суші-конвеєр.

Черга дослідження

Екран технологій із деякими технологіями в черзі.

Черга досліджень дозволяє гравцям автоматично досліджувати більше технологій після завершення дослідження. Черга дослідження за замовчуванням розблокована, коли запускається перша ракета. Крім того, її можна розблокувати в налаштуваннях створення карти в категорії «розширені» або за допомогою консольних команд (зверніть увагу, що це вимикає досягнення для збереження).

Після ввімкнення черги дослідження технологію можна додати до черги, натиснувши кнопку «Почати дослідження».

Технології в черзі відображаються у верхньому лівому куті інтерфейсу. Якщо технологію додано до черги, технології, які залежать від неї, також можуть стати доступними для додавання до черги, і ці технології відображаються помаранчевим кольором. Наприклад, додавання до черги технологій логістика і логістичний дослідницький пакет (дослідження) дозволяє поставити в чергу технологію логістику 2 (дослідження).

Щоб видалити технологію з черги, потрібно навести курсор на зображення технології на дисплеї черги у верхньому лівому куті та натиснути червону кнопку, що з’явиться.

Досягнення

Tech-maniac-achievement.png Техноманіак

Дослідити всі технології.

 • Завершення нескінченних технологій будь-якого рівня не є обов’язковим для техноманіака. Усі нескінченні рівні технологій, які мають нескінченні продовження, все ще потрібні.

Див. також