Іншими мовами: Deutsch English Nederlands Português, Brasil Русский 简体中文

Теплова труба

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Heat pipe.png
Теплова труба

Heat pipe anim.gif

Інгредієнти

Time.png
1
+
Copper plate.png
20
+
Steel plate.png
10
Heat pipe.png
1

Сировини загалом

Time.png
1
+
Copper plate.png
20
+
Steel plate.png
10

Колір на мапі

Здоров’я

200

Стійкість

Вибух: 0/30%
Полум’я: 0/90%
Удар: 0/30%

Розмір стеку

50

Розміри

1×1

Максимальна температура

1000 °C

Час добування

0.1

Тип об’єкту

heat-pipe

Внутрішньоігрова назва

heat-pipe

Потребує технологію

Nuclear power (research).png

Виробляється в

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Теплова труба може транспортувати тепло на великі відстані та підключати пристрої, які виробляють і використовують тепло. Наразі це обмежено теплообмінниками та ядерними реакторами.

Теплові труби мають теплоємність 1 МДж/°С. Таким чином, вони теоретично можуть буферизувати 500 МДж теплової енергії в робочому діапазоні від 500°C до 1000°C, що робить їх компактним накопичувачем енергії. Однак, оскільки температура потребує падіння більш ніж на 1 градус, перш ніж вона «потече», ви не можете підвищити їх до 1000 °C або злити їх до 500 °C, тому практична енергетична потужність залежатиме від компонувння.

Коли теплові трубки нагріваються, вони випромінюють світло на невеликій відстані.

Пропускна здатність теплової труби

Теплові труби діють дуже подібно до рідинних труб: кожна з них утримує певну кількість теплової енергії, і існує обмеження на те, скільки енергії може пройти через кожну з них протягом певного часу.

Для будь-якого об’єкта теплової труби з одним вхідним з’єднанням з одного боку та одним вихідним з’єднанням з іншого, цей об’єкт має нижчу температуру на 1 + (P / 15) °C, де P є потужністю, що проходить через це об'єкт, виражений у МВт.

Оскільки на атомній електростанції різниця між найгарячішою (ядерний реактор) і найхолоднішою (теплообмінник) точками системи може становити щонайбільше 500°C, це означає, що ми можемо виразити максимальну довжину прямої лінії теплової труби як 500 / (1 + P/15).

Для прикладу візьмемо один ядерний реактор, який видає 40 МВт теплової потужності на одну лінію теплових труб. Максимальна довжина цієї лінії становить 500 / (1 + 40/15), тобто приблизно 136 теплових трубок.


Ядерний реактор без палива також може бути використаний як теплова труба. У цьому випадку реактор знизить температуру на 1 + (P / 387) °C, де P знову є потужністю в МВт, що проходить через об’єкт. Зауважте, що це приблизне значення, фактичне виміряне значення має становити 200 000/517 або приблизно 386,847.

З огляду на це, ядерний реактор також набагато більший, а це означає, що ми повинні порівняти його з 5 лініями з 5 теплових трубок, а не лише з однією. Таким чином, ядерний реактор знизить температуру в 5 разів менше, коли через нього проходить майже нульова потужність, і майже в 26 разів менше, коли наближається до нескінченної потужності, порівняно з цими лініями теплових трубок.

Наприклад, одна лінія із 100 ядерних реакторів (або 500 плиток) знизить температуру лише приблизно на 360°C, несучи 1 ГВт.

Див. також