Іншими мовами: Deutsch English Français Русский 简体中文

Радар

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Radar.png
Радар

Radar entity anim.gif

Інгредієнти

Time.png
0.5
+
Electronic circuit.png
5
+
Iron gear wheel.png
5
+
Iron plate.png
10
Radar.png
1

Сировини загалом

Time.png
9.25
+
Copper plate.png
7.5
+
Iron plate.png
25

Інгредієнти

Time.png
0.5
+
Electronic circuit.png
5
+
Iron gear wheel.png
5
+
Iron plate.png
10
Radar.png
1

Сировини загалом

Time.png
15.5
+
Copper plate.png
20
+
Iron plate.png
40

Колір на мапі

Здоров’я

250

Стійкість

Полум’я: 0/70%
Удар: 0/30%

Розмір стеку

50

Розміри

3×3

Макс. споживання

300.0 kW (Електрика)

Час добування

0.1

Тип об’єкту

radar

Внутрішньоігрова назва

radar

Потребує технологію

Не потребує

Виробляється в

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Споживається в

Artillery shell.png
Artillery targeting remote.png
Satellite.png
Spidertron.png
Spidertron remote.png

Радар показує мапу для сил, яким він належить.

Він може бути використаний для забезпечення невеликої зони віддаленого бачення на карті; він також дозволяє періодично сканувати віддалені фрагменти навколо нього. Радар має високе попит на [Electric system/uk|енергоспоживання]] (300 кВт), тому він опосередковано сприяє забрудненню, якщо живиться від котлів та парових двигунів. Радар може безперервно живитися від восьми сонячних панелей і шести акумуляторів. Сім сонячних панелей і п'ять акумуляторів є найефективнішими; вони дають радару повну потужність весь час, за винятком короткого часу вранці, але ніколи не падають нижче 20% порогу потужності для сканування довколишніх об'єктів.

Радар буде атакований ворогами, які знаходяться дуже близько від нього, як, наприклад, турелі, через його статус військової споруди, але не буде приваблювати кусак на великій відстані, як це відбувається у випадку забруднюючих середовище споруд. Радар показуватиме ворожих юнітів та споруди, а також потяги, автомобілі та інших гравців у зоні сканування.

Імпульсне сканування

Радар безперервно сканує область 7×7 чанків (224×224 плиток), з центром у точці, яку займає радар. Ця прилегла область оновлюється одним імпульсом приблизно щосекунди. На низьких рівнях потужності сканування ближньої зони буде тривати довше, що може призвести до "мерехтіння" на мапі гравця, схожого на сканування дальньої зони. Це особливо помітно на світанку і в сутінках на радарах, що працюють на сонячних батареях.

При 20% потужності радар буде пульсувати приблизно кожні 4 секунди, що дозволить постійно підсвічувати прилеглу територію на мапі, але з меншою деталізацією. 20% потужності можна досягти за допомогою однієї сонячної панелі або за допомогою одного ізольованого акумулятора на кожні 5 радарів.

Сканування віддалених ділянок

Радар наносить на карту один віддалений чанк щоразу, коли заповнюється індикатор прогресу сканування сектору. Це займе 33.333 секунди, якщо радар працює на повну потужність. Щоб побачити індикатор, треба або навести курсор мишки на радар, або клікнути Лівий клік мишки на ньому. Сканування на великій відстані видно на мапі як окремий фрагмент, що світиться на кілька секунд, а потім повільно згасає.

  • Спочатку радар сканує недосліджені ділянки, позначені чорними областями на карті. Зверніть увагу, що він також генерує чанки, якщо вони не були згенеровані перед скануванням.
  • На сканування одного чанку витрачається 10 МДж енергії. Оскільки радар споживає 300 кВт енергії, для сканування одного фрагмента потрібно 10 МДж ÷ 300 кВт = 33,333 секунди.
  • Площа скануваня становить квадрат розміром 29×29 чанків навколо радару, за винятком ближніх чанків в квадраті 7×7, які будуть відкриті на мапі цілий час, поки радар підключений до електромережі.
    • При загальній кількості 792 чанки (29×29 - 7×7) одному радару потрібно 7 годин 20 хвилин, щоб завершити один повний цикл сканування.
  • Якщо все вже обстежено, радар продовжує сканування, повторно обстежуючи найдальший з відсканованих фрагментів в межах досяжності.
  • Кілька радарів будуть спільно досліджувати віддалені чанки, скорочуючи час, необхідний для завершення сканування.
    • Це адаптивний процес, який означає, що радари не сканують чанки, які в даний момент скануються іншими радарами.

Цілком можливо, що нове лігво ворогів з'явиться на раніше відсканованій ділянці; якщо ви не бачите його на карті, це не означає, що його там немає.

Покриття

Радари дають можливість бачити квадратну область навколо себе, яка відображається яскравіше, ніж решта мапи. Це дозволяє гравцеві наблизити мапу до звичайної деталізованої карти світу і взаємодіяти з кресленнями та планом зносу на цій віддаленій від гравця ділянці.

Зона покриття радара і гравця.

Картографування

Якщо чанк сканується радаром або гравцем, зображення цього чанку копіюється на мапу гравців цієї команди (кожна команда має власну мапу).

Ця процедура називається "картографуванням".

Анімація сканування чанків радарами; верхній правий кут.

Відображення картографування

Якщо вміст чанку змінюється між двома тіками, вміст цього чанку "наноситься" на мапу. Карта - це просто картинка. Гравці можуть бачити, як рухаються об'єкти чи вороги. Кожен об'єкт представлений одним або декількома пікселями. Не всі об'єкти будуть намальовані. Користувачі можуть розпізнати намальоване за кольором.

Нанесення на графік декількох фрагментів, які змінюються з кожним тиком, може вплинути на продуктивність гри, проявляючись у вигляді знижених UPS чи FPS.

Відображення затемнення / туману війни

Після запуску сканування чанку, він залишається відкритим на карті протягом 10 секунд. Цей ефект також можна побачити на мапі, коли ділянка підсвічується і тьмяніє протягом 10 секунд, перетворюючись на сіру, неактивну версію чанку.

Якщо протягом 10 секунд картографування не буде повторено, процес картографування для цього фрагмента зупиниться через 10 секунд і більше не буде оновлюватися. Те, що ви бачите по закінченні цього часу, є останнім зображенням для цього фрагмента (його також називають "туман війни").

Відображення транспортних засобів

Навіть у тумані війни ви можете побачити останню зафіксовану позицію транспортних засобів. Останні позиції поїздів не відображаються на карті, тому що вони зазвичай завжди рухаються після того, як картографування припиняється.

Транспортні засоби показані у вигляді кола зі стрілкою, що вказує на напрямок, в який вони спрямовані.

Невидимі (чорні) частини мапи

Генератор мапи створює навколо кожного чанку "область" з невидимих чанків, яка стає активною в певний час. Активні ділянки - це ті, що наносяться на карту, або ті, що стають активними, оскільки на них поширюється забруднення.

Історія

  • 0.17.0:
    • При наведенні курсору на радар на міні-мапі також підсвічується область, охоплена наявними радарами.
  • 0.15.0:
    • Радар тепер дозволяє віддалений доступ до мапи.
  • 0.12.17:
    • Оновлено іконки.
  • 0.11.11:
    • Радар ігнорує ділянки за межами радіусу карти.
  • 0.10.0:
    • Нові зображення.
  • 0.9.0:
    • Вдвічі зменшено споживання електроенергії радаром.
  • 0.7.3:
    • Радар продовжує сканувати чанки після того, як всі чанки в зоні досяжності будуть відкриті.
  • 0.5.1:
    • Нові зображення

Див. також