Іншими мовами: Čeština Deutsch English 日本語 Polski Русский 简体中文

Переробка нафти

From Official Factorio Wiki
Revision as of 10:42, 23 February 2024 by Bilka (talk | contribs) (Removed untranslated history section. Either translate it or don't include it at all (better to not include it))
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Переробка нафти є значною частиною Факторіо (Factorio). Переробка нафти може стосуватися досліджуваної технології, рецепту, що використовується на нафтоперегінному заводі, або просто загальної роботи з нафтою.

Огляд та рецепти

Існують різні рецепти, за якими можна переробляти сиру нафту на її похідні. Її похідні (мазут, дизель і нафтовий газ) також можуть бути розщеплені одна до одної. Їхні рецепти та технологічні вимоги можна побачити нижче.

Рецепт Вхід Вихід Завод Необхідна технологія Внутрішня назва
Basic oil processing.png
Переробка нафти
Time.png
5
+
Crude oil.png
100
Petroleum gas.png
45
Oil refinery.png
Oil processing (research).png
Переробка нафти (дослідження)
basic-oil-processing
Advanced oil processing.png
Поліпшена переробка нафти
Time.png
5
+
Crude oil.png
100
+
Water.png
50
Heavy oil.png
25
+
Light oil.png
45
+
Petroleum gas.png
55
Oil refinery.png
Advanced oil processing (research).png
Поліпшена переробка нафти (дослідження)
advanced-oil-processing
Heavy oil cracking.png
Крекінг мазуту в дизельне паливо
Time.png
2
+
Heavy oil.png
40
+
Water.png
30
Light oil.png
30
Chemical plant.png
Advanced oil processing (research).png
Поліпшена переробка нафти (дослідження)
heavy-oil-cracking
Light oil cracking.png
Крекінг дизельного палива в нафтовий газ
Time.png
2
+
Light oil.png
30
+
Water.png
30
Petroleum gas.png
20
Chemical plant.png
Advanced oil processing (research).png
Поліпшена переробка нафти (дослідження)
light-oil-cracking
Coal liquefaction.png
Зрідження вугілля
Time.png
5
+
Coal.png
10
+
Heavy oil.png
25
+
Steam.png
50
Heavy oil.png
90
+
Light oil.png
20
+
Petroleum gas.png
10
Oil refinery.png
Coal liquefaction.png
Зрідження вугілля (дослідження)
coal-liquefaction

Налагодження переробки нафти

Верстат-качалку потрібно розмістити над нафтовим родовищем, яке підсвічується зеленою рамкою, коли верстат знаходиться в руці гравця. Качалки видобувають певну кількість сирої нафти за секунду, яка показана праворуч, внизу інформаційної панелі.

Сиру нафту потрібно переробити на нафтоперегінному заводі. В кожному заводі потрібно вибрати потрібний рецепт (див. вище про доступні рецепти). Після того, як його встановлено і активовано "alt-mode" (ALT або option на макбуках), буде показано місця входу і виходу, а також очікувані рідини. Розташування цих точок не можна змінити, можна лише обертати весь завод.

В результаті поліпшеної переробки нафти та зрідження вугілля утворюються різні рідини: мазут, дизельне паливо, нафтовий газ. Нафтоперегінний завод зупинить виробництво всіх продуктів, якщо котрась з вихідних труб буде повністю заповнена, тому слід забезпечити своєчасне відведення рідин з заводу; будь-які нафтопродукти, які не можуть бути використані в цей момент, слід (тимчасово) зберігати в резервуарах. Крім того, як мазут, так і дизель можна крекінгувати до наступного нижчого типу на хімічному заводі (рецепти вище в табличці). Це корисно, якщо у гравця є надлишок одного продукту, але бракує іншого.

Поради

  • За допомогою логічної мережі можна легко контролювати кількість рідин, що використовуються для кожного рецепту, щоб гравець завжди мав її в достатній кількості. Приклади того, як це зробити, дивіться у посібнику з логічних мереж.
  • Якщо ви прокладете трубопровід з мазутом з нафтоперегінних заводів повз хімічний завод з виробництва мастил, перш ніж відправити мазут на крекінг, ви можете бути впевнені, що виробництво мастил матиме пріоритет над крекінгом.
  • Тверде паливо є найбільш ефективним, коли воно виробляється з дизельного палива. Якщо у гравця занадто багато мазуту, крекінг її до дизельного палива з подальшим перетворенням на тверде паливо є більш ефективним, ніж пряме перетворення мазуту на тверде паливо.

Зрідження вугілля

Після дослідження зрідження вугілля гравець може виробляти нафтопродукти будь-де без потреби в сирій нафті: гравець може обробляти нафту, використовуючи процес зрідження вугілля - необхідно лише влити невелику кількість мазуту в систему за допомогою складального автомату та бочки, щоб почати виробництво. До тих пір, поки вихідний мазут повертається назад на нафтоперегінний завод, перш ніж бути відправленим кудись ще, завод буде самодостатнім з точки зору мазуту, вимагаючи лише пари і вугілля для роботи. Щоб запобігти виникненню надлишкових запасів рідини, гравець повинен буде забезпечити споживання або зберігання всієї рідини, що виробляється.

Хоча один нафтоперегінний завод, що працює за такою схемою, не вироблятиме великої кількості нафтопродуктів, той факт, що для його роботи не потрібна сира нафта, означає, що він може бути розміщений будь-де, де гравцеві потрібні невеликі стабільні поставки нафтопродуктів, що позбавляє його від необхідності транспортувати нафту на великі відстані трубами або потягами. До таких застосувань відносяться:

У більш широкому сенсі, доволі велика мережа нафтоперегінних заводів, що використовують рецепт зрідження вугілля, можуть виробляти достатньо нафтопродуктів для роботи заводу гравця без потреби в сирій нафті, що дозволить набагато гнучкіше планувати і розміщувати об'єкти, які потребують нафтопродуктів для функціонування. Недоліками повної залежності від зрідження вугілля є загальний дещо нижчий вихід нафтопродуктів порівняно з покращеною переробкою нафти, потреба в більшій кількості хімічних заводів для крекінгу великої кількості виробленого мазуту, а також повна зупинка системи, якщо закінчаться запаси вугілля або пари.

Переміщення рідин

У Factorio існує декілька способів переміщення рідин, усі вони перераховані нижче:

Оптимальні співвідношення

Оптимальне співвідношення - це співвідношення виробництва, яке забезпечує відсутність втрат часу та матеріалів.

Виробництво нафтового газу

Для виробництва нафтового газу оптимальне співвідношення в випадку покращеної переробки нафти становить 20:5:17 (покращена переробка нафти : крекінг мазуту : крекінг дизелю), або 8:2:7, що теж буде являтися достатньо оптимальним. При використанні зрідження вугілля співвідношення становить 60:39:55 (зрідження вугілля : крекінг мазуту : крекінг дизелю), або 8:2:7, що знову ж таки буде являтися достатньо оптимальним варіантом.

Один нафтоперегінний завод зі звичайною переробкою нафти виробляє 9 одиниць нафтового газу на секунду. Один нафтоперегінний завод з покращеною переробкою нафти в поєднанні з одним хімічним заводом для крекінгу мазуту і одним заводом для крекінгу дизелю виробляє загалом 19,5 одиниць нафтового газу на секунду. Один нафтоперегінний завод з вибраним процесом зрідження вугілля в поєднанні з одним хімічним заводом для крекінгу мазуту і одним заводом для крекінгу дизелю виробляє близько 11,2 нафтового газу на секунду (з урахуванням переробки мазуту).

Переробку можна прискорити за допомогою модулів; щоб запобігти "коркуванню" рідин в трубах або неактивності будівель через відсутність необхідної кількості рідин, рекомендується прискорювати все рівномірно. При уповільненні процесу (використовуючи модулі продуктивності) краще поекспериментувати зі зміною співвідношення або швидкості на певних будівлях, оскільки наведені вище співвідношення за замовчуванням діють лише тоді, коли всі задіяні споруди працюють з однаковою швидкістю і мають 100% продуктивність (іншими словами, без бонусів).

Виробництво нафтового газу з допомогою модулів
Конфігурація модулів Без модулів Варіант 1 (*) Варіант 2 Одиниць
Нафтоперегінний завод
Споживання сирої нафти 100 100 100
Споживання води 50 50 50
Швидкість виробництва 5 5 5 с / кінцевий предмет
Видобуток мазуту 25 25 25
Видобуток дизелю 45 45 45
Видобуток нафтового газу 55 55 55
Стандартна швидкість виробництва заводу 1 1 1 од. виробництва / с
Мультиплікатор швидкості виробництва 100% 455% 855%
Мультиплікатор вихідних продуктів 100% 130% 130% кінцевих предметів
Загальне споживання сирої нафти 20 91 171 за секунду
Загальне споживання води 10 45.5 85.5 за секунду
Загальний видобуток мазуту 5 29.575 55.575 за секунду
Загальний видобуток дизелю 9 53.235 100.035 за секунду
Загальний видобуток нафтового газу 11 65.065 122.265 за секунду
Крекінг мазуту
Споживання мазуту 40 40 40
Споживання води 30 30 30
Швидкість виробництва 2 2 2 с / кінцевий предмет
Видобуток дизелю 30 30 30
Стандартна швидкість виробництва заводу 1 1 1 од. виробництва / с
Мультиплікатор швидкості виробництва 100% 455% 655%
Мультиплікатор вихідних продуктів 100% 130% 130% кінцевих продуктів
Загальне споживання мазуту 20 91 131 за секунду
Загальне споживання води 15 68.25 98.25 за секунду
Загальний видобуток дизелю 15 88.725 127.725 за секунду
Крекінг дизелю
Споживання дизелю 30 30 30
Споживання води 30 30 30
Швидкість виробництва 2 2 2 с / кінцевий предмет
Видобуток нафтового газу 20 20 20
Стандартна швидкість виробництва заводу 1 1 1 од. виробництва / с
Мультиплікатор швидкості виробництва 100% 455% 655%
Мультиплікатор вихідних продуктів 100% 130% 130% кінцевих продуктів
Загальне споживання дизелю 15 68.25 98.25 за секунду
Загальне споживання води 15 68.25 98.25 за секунду
Загальний видобуток нафтового газу 10 59.15 85.15 за секунду
Співвідношення
Крекінг мазуту 0.25 0.325 0.424
Крекінг дизелю 0.85 1.2025 1.57
Загальний видобуток нафтового газу 19.5 136.193 255.923 за секунду
* Примітки до таблиці:
  • Варіант 1 - це 3 модулі продуктивності третього рівня в кожному виробничому заводі та 8 маяків з 2 модулями швидкості третього рівня в радіусі дії кожного виробничого заводу.
  • Варіант 2 - це 3 модулі продуктивності третього рівня в кожному виробничому заводі та максимально кількість маяків (16 для нафтоперегінного заводу, 12 для хімічного заводу) з 2 модулями швидкості третього рівня в зоні досяжності кожного виробничого заводу.

Для варіанту номер 2 у наведеній вище (можливо, згорнутій) таблиці достатньо хорошим співвідношенням є 7:3:11, а наступне співвідношення, яке буде кращим, - 165:70:259. Оптимальне співвідношення включає понад 50000 нафтоперегінних заводів, і тому практично непридатне. Але, для довідки, воно становить 52400:22230:82251.

Див. також