Іншими мовами: Deutsch English Français 日本語 한국어 Nederlands Polski Русский 简体中文

Пара

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Steam.png
Пара

Steam fluid.png

Тип об’єкту

fluid

Внутрішньоігрова назва

steam

Потребує технологію

Не потребує

Виробляється в

Boiler.png
Heat exchanger.png

Споживається в

Coal liquefaction.png

Пара - це газ, який утворюється при нагріванні води в паровому котлі або теплообміннику. Після розподілу по трубах пара може використовуватися для виробництва електроенергії за допомогою парових машин та парових турбін. Пара також використовується для зрідження вугілля у нафтоперегінних заводах. Оскільки пара є рідиною, її можна зберігати в резервуарах для зберігання.

Вироблення енергії

Кількість енергії, що міститься в парі, лінійно пропорційна її температурі (температура навколишнього середовища -15 °C). Акумуляція енергії пари становить рівно 200 Джоулів / одиницю / градус Цельсія, тому для кожного градуса підвищення температури однієї одиниці рідини потрібно рівно 200 Джоулів.

У всіх випадках пара, що виробляється в парових котлах, має температуру 165°C, а пара з теплообмінників — 500°C. Ця вища температура дорівнює вищій щільності енергії тієї ж кількості одиниць пари, що означає: вища температура, більше енергії на об’єм. Пара не зазнає теплових втрат, знаходячись або течучи через труби чи резервуари для зберігання, енергія, яка вкладається у воду для створення пари, дорівнює тій самій кількості енергії, яку ви отримуєте з неї, оскільки і парові двигуни, і турбіни мають 100% ефективність.

Наприклад, резервуар для зберігання, який містить 25000 одиниць пари при 165°C, містить...

(200 Джоулів / одиниця / Цельсій) * 25000 одиниць * (165°C-15°C) = 750 000 000 джоулів = 750 МДж

Таким чином, накопичувальний бак, що містить 25000 одиниць пари при 500 °C, містить 2,425 гігаджоулів енергії, напрочуд велику кількість, що дорівнює 485 повністю зарядженим акумуляторам!

((200 Джоулів / одиниця / Цельсій) * 25000 одиниць * (500°C-15°C) = 2 425 000 000 джоулів = 2,425 ГДж

Якщо температура пари нижча, ніж може витримати парова машина або турбіна, вихідна потужність буде нижчою за оптимальну, але енергія не витрачатиметься. Однак, якщо температура пари перевищує максимальну температуру парової машини або турбіни, вихідна потужність обмежується максимумом, а додаткова енергія в парі витрачається даремно. За винятком цієї різниці, або парові двигуни, або турбіни можна використовувати для вироблення енергії з пари з будь-якого джерела.

Цікаво

  • Лічильник наповнення резервуарів для зберігання пари заповнює зверху, а не знизу.
  • Пара є єдиною нерідкою рідиною у Factorio.
  • Пара — це єдина рідина, яку не можна зберігати в діжках.

Історія

  • 0.15.10:
    • Вводиться як окрема рідина. Раніше це вважалося водою з температурою >100.

Див. також