W innych językach: Deutsch English Français Italiano 日本語 한국어 Nederlands Русский Українська 中文

Difference between revisions of "Fuel/pl"

From Official Factorio Wiki
Jump to: navigation, search
m (Category overhaul)
(Changed links going to redirect to direct links.)
Line 24: Line 24:
 
|}
 
|}
  
(¹) Zakłada się, że olej surowy jest przetwarzany w całości w paliwo stałe, przy użyciu [[Advanced oil processing/pl]] i [[Heavy cracking oil/pl]] jako etapów pośrednich, ale nie [[Light oil cracking/pl]]. Możliwe są mniej wydajne metody. W praktyce część przerobu ropy naftowej [[Petroleum Gas]] jest bardziej prawdopodobna, że jest wykorzystywana do czegoś innego niż paliwo stałe.
+
(¹) Zakłada się, że olej surowy jest przetwarzany w całości w paliwo stałe, przy użyciu [[Advanced oil processing/pl]] i [[Heavy cracking oil/pl]] jako etapów pośrednich, ale nie [[Light oil cracking/pl]]. Możliwe są mniej wydajne metody. W praktyce część przerobu ropy naftowej [[Petroleum gas]] jest bardziej prawdopodobna, że jest wykorzystywana do czegoś innego niż paliwo stałe.
  
 
(²) To paliwo może być użyte tylko w [[nuclear reactor/pl|reaktorze jądrowym]] i nie może być użyte w innych urządzeniach spalinowych.
 
(²) To paliwo może być użyte tylko w [[nuclear reactor/pl|reaktorze jądrowym]] i nie może być użyte w innych urządzeniach spalinowych.

Revision as of 18:34, 2 September 2017

Paliwa mogą być włożone do urządzeń spalinowych i spalone, aby je zasilić. W zależności od typu paliwa dostarczają różnej ilości energii, mierzonej w megadżulach (MJ). Megadżul (MJ) jest odpowiednikiem megawatosekundy (MWs). Dzieląc megadżule (MJ) przez zużycie energii w megawatach (MW) daje czas, w którym paliwo będzie spalane.

Typy

To jest lista wszystkich przedmiotów mogących być użytych jako paliwo w urządzeniach spalinowych, posortowanych zgodnie rosnąco:

Item Fuel value Fuel value per raw total
Wood.png
Drewno
2 MJ 4 MJ / sztuka
Kłody 4 MJ 4 MJ / sztuka
Mały słup elektryczny 4 MJ 4MJ / sztuka
Drewniana skrzynia 6 MJ 3 MJ / sztuka
Coal.png
Węgiel
8 MJ 8 MJ / sztuka
Paliwo stałe 25 MJ 20 MJ / sztuka oleju¹
Rocket fuel.png
Paliwo rakietowe
225 MJ 225 MJ / sztuka
Uranium fuel cell.png
Uranowe ogniwo paliwowe
8 GJ² 507 MJ / sztuka rudy uranu³

(¹) Zakłada się, że olej surowy jest przetwarzany w całości w paliwo stałe, przy użyciu Advanced oil processing/pl i Heavy cracking oil/pl jako etapów pośrednich, ale nie Light oil cracking/pl. Możliwe są mniej wydajne metody. W praktyce część przerobu ropy naftowej Petroleum gas jest bardziej prawdopodobna, że jest wykorzystywana do czegoś innego niż paliwo stałe.

(²) To paliwo może być użyte tylko w reaktorze jądrowym i nie może być użyte w innych urządzeniach spalinowych.

(³) Zakładając, że wszystkie U-238 są wzbogacone, wszystkie zużyte komórki są przetwarzane i nie ma premii sąsiedniego reaktora.

Zobacz też

Template:BurnerNav