Іншими мовами: Deutsch English Français 日本語 Nederlands Polski Русский Tiếng Việt Nam 简体中文

Система конвеєрів

From Official Factorio Wiki
Revision as of 12:07, 15 February 2024 by Bilka (talk | contribs) (fixed categories)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
Transport belt preview.png

Конвеєрна транспортна система - це перша система, яку гравець буде використовувати для транспортування предметів з місця на місце. Вона, разом із залізницею та логістичними роботами, складає систему транспортування предметів у Factorio.

Передусім, конвеєри використовуються для транспортування предметів і працюють без джерела енергії. Конвеєри також можуть взаємодіяти з іншими рухомими об'єктами, такими як гравці, транспортні засоби та вороги, також дозволяючи прискорювати або сповільнювати швидкість їхнього руху.

Типи конвеєрів

Анімація, що показує три типи конвеєрів та їхню швидкість (зверху вниз: звичайний конвеєр, швидкий конвеєр та експрес конвеєр).

Існує 3 різні рівні конвеєрів, доступних для використання. Звичайний конвеєр жовтого кольору - найповільніший, а також найдешевший у виготовленні. Наступний, швидкий конвеєр, червоного кольору і вдвічі швидший за стандартний конвеєр. Останній тип - експрес конвеєр. Він позначений синім кольором і втричі швидший за звичайні конвеєри, або в 1,5 рази швидший за червоні конвеєри.

Конвеєри Підземні конвеєри Розподільники Макс. пропускна знадтність
(Предметів/сек)
Дослідження
Transport belt.png
Конвеєр
Underground belt.png
Підземний конвеєр
Splitter.png
Розподільник
15 Логістика (дослідження)1
Fast transport belt.png
Швидкий конвеєр
Fast underground belt.png
Швидкий підземний конвеєр
Fast splitter.png
Швидкий розподільник
30 Логістика 2 (дослідження)
Express transport belt.png
Експрес конвеєр
Express underground belt.png
Підземний експрес конвеєр
Express splitter.png
Експрес-розподільник
45 Логістика 3 (дослідження)

(1) Дослідження надає доступ тільки для підземних конвеєрів та розподілювачів. Базовий транспортний конвеєр доступний одразу, на початку гри.

Незалежно від рівня конвеєра, повністю заповнений прямий конвеєр вміщує загалом 8 предметів. Для отримання додаткової інформації див. Конвеєри/Фізика та Friday Facts #276 - Belt item spacing.

Механіка конвеєрів

З'єднування та роз'єднування конвеєрів

Конвеєри всіх рівнів мають по 2 смуги для переміщення предметів. Це дає змогу забезпечити подвоєний обсяг одного матеріалу або транспортувати два різні предмети на тому самому конвеєрі. Змішані стрічки можуть бути корисними для виплавки руди або виробництва предметів з багатьма різними інгредієнтами, як-от допоміжний дослідницький пакет. Стрічку можна роз'єднати за допомогою фільтрів розподільників. Також можна роз'єднати змішаний конвеєр за допомогою підземних конвеєрів, оскільки підземний конвеєр перекриває половину конвеєра.

Transport belts 2 lanes.gif   Transport belts unmerge.gif

На конвеєрах, що проходять через розподільник, предмети з розподільника переміщуються тільки на ту сторону конвеєра, з якою він перетинається.

Роздільники переміщують об'єкти лише на один бік конвеєра.

Зазвичай з'єднування та роз'єднування відбувається за допомогою розподільників. Прийом на другій анімації краще описаний у розділі про підземні конвеєри.

Балансування предметів на сторонах конвеєрів

Внаслідок того, як предмети розміщуються на конвеєрах за допомогою маніпуляторів, їхні смуги іноді можуть бути розбалансовані. Щоб підтримувати пропускну здатність, може знадобитися збалансувати конвеєра. На зображенні нижче показано два способи, як це зробити. Перший спосіб працює, якщо спочатку використовується лише один бік. Для подальшого пояснення механіки див. балансувальники смуг руху.

Transport belts balance1.gif   Transport belts balance2.gif

Пропускна здатність

4 стекових маніпулятори з розміром стека 12 для лівих маніпуляторів і розміром стека 8 для правих маніпуляторів можуть повністю і безперервно заповнювати експрес конвеєр.

Максимізація пропускної здатності означає забезпечення перевезення якомога більшої кількості предметів. Тому необхідно ввести деякі визначення:

Швидкість
Швидкість руху конвеєра в плитках за секунду. Це 1,875, 3,75 і 5,625 для звичайного, швидкого та експрес конвеєрів.
Щільність
Наскільки щільно на конвеєрі розміщені предмети; кожна пряма ділянка конвеєра може вмістити рівно 8 предметів.
Пропускна здатність
Це швидкість × щільність. Термін описує, скільки предметів проходить за певний час.

Отже, є три можливості підвищити пропускну здатність:

Більша щільність
Іноді між предметами є невеликі проміжки, недостатньо великі для того, щоб інші предмети могли в них поміститися. Однак бури, маніпулятори та бокове завантаження з іншого конвеєра все одно можуть проштовхувати предмети в ці проміжки, тимчасово стискаючи їх на конвеєрі. Стиснутий проміжок розширюється до нормального розміру, як тільки передня частина стрічки знову починає рухатися.
Більша швидкість
Якщо конвеєри на фабриці вже мають максимальну щільність, їхню швидкість можна підвищити за допомогою конвеєрів вищого рівня (жовтвий->червоний->синій). Знайти вузьке місце - це перше, що потрібно зробити; зазвичай його можна виявити досить легко. На конвеєрі може бути ділянка, де вантажі рухаються повільно (або взагалі не рухаються) або зупиняються при максимальній щільності, і раптом вони доходять до точки, де цей ефект "зупинки і руху" зникає - наше вузьке місце знайдено. У більшості випадків саме в цьому місці потрібна оптимізація конвеєра.
Більше конвеєрів
Додавання додаткових конвеєрів паралельно до основного також може збільшити пропускну здатність. Просто розмістіть більше конвеєрних смуг, що перевозять товар, який потребує більшої пропускної здатності.

Конвеєрні хитрості

Швидкість пересування може бути важливою для того, щоб вчасно захиститися від атак ворогів. Біг по стрічці збільшує або зменшує швидкість пересування гравця відповідно до швидкості стрічки (за умови, що гравець не використовує обладнання для ігнорування конвеєрів). Ось чому будівництво стрічки в напрямку до ваших оборонних споруд може бути корисним.

Однак гравець - не єдиний юніт, якого можна переміщати за допомогою конвеєрів. Крім нього, також конвєрами можуть їздити кусаки і плюваки. Цим можна скористатися, аби покращити свій захист. По-перше, кусакам буде важче дістатися до ваших стін, якщо розмістити перед ними швидкі конвеєри. По-друге, плювак можна перемістити ближче до стін. Таким чином, більше турелей одночасно зможуть атакувати одну плюваку. Варто знати, що часом вороги можуть почати атакувати конвеєри, якщо не зможуть пройти.

Ще одне корисне використання - це авто на конвеєрах. Авто мають інвентар і можуть бути заповнені маніпуляторами. Таким чином, їх можна використовувати як рухомі коробки на стрічках. Це має кілька переваг: По-перше, пропускна здатність конвеєрних автобоксів надзвичайно висока, по-друге, тут діє бонус до розміру стеку маніпуляторів, що робить їх більш ефективними.

Розподільники

Ще одна форма маніпуляцій з предметами - розподільники. Розподільники - це об'єкт 2×1, який розділяє вхідні предмети на смугах конвеєра від двох входів до двох виходів у співвідношенні 1:1. Вони використовуються для розподілу ресурсів між двома або збалансування кількох смуг.

Механіка

Механіка розподільників на перший погляд здається простою. Але все не так просто. Розподільники мають дивовижну кількість застосувань.

 • Розподільники мають два вхідні та два вихідні конвеєри. Якщо на один вхідний конвеєр потрапляють предмети, розподільник розподіляє їх рівномірно між двома виходами. Якщо один з виходів повністю заповнений і розподільник не може розділити матеріал рівномірно, він спрямує весь вхідний матеріал на інший вихід.
 • Розподільники також можуть об'єднувати стрічки, приймаючи два входи і спрямовує на один вихід.
 • Розподільники залишають смуги, якими рухаються предмети. При проході через розподільник елемент на правій смузі не буде переміщений на ліву смугу, і навпаки.
 • Розподільники можуть надавати пріоритет одному входу та/або одному виходу. Клік на розподільнику відкриває його графічний інтерфейс, де можна встановити пріоритети.
 • Один вихід розподільника може бути відфільтрований до одного вибраного елемента. Елементи цього типу потраплятимуть лише на цей вихід, а не на інший.

Швидкість розподільника відповідає швидкості відповідного типу конвеєра, тому для правильного з'єднання/розділення конвеєрів розподільник повинен працювати на тій же швидкості, що і стрічки, які надходять на нього. В іншому випадку розподільник стане вузьким місцем.


Пріоритетність

Як для вхідної, так і для вихідної сторони розподільника можна встановити пріоритетний вихід (лівий або правий).

Розподільник, для якого встановлено пріоритет входу, спочатку намагатиметься приймати тільки з вказаного конвеєра, а предмети з другого входу почне пропускати лише тоді, коли на конвеєрі з пріоритетним входом буде пусто.

Аналогічно, розподільник, для якого встановлено пріоритет виходу, намагатиметься перенаправляти всі вхідні елементи на вказаний вихід, і виводитиме їх на інший вихід лише тоді, коли вказаний вихід буде заповнений.

Фільтрування

Якщо в слоті фільтра розподільника вибрано певний предмет, повзунок пріоритету виходу буде використовуватися для фільтрації. Всі елементи встановленого типу будуть перенаправлені на цей конкретний вихід, а всі інші елементи - на інший вихід. Пріоритет входу можна встановити незалежно від фільтра.

Збалансовування

Докладніше: Механіка балансувальників

Техніка балансування використовується для рівномірного розподілу предметів на численних конвеєрах або численних конвеєрних смугах.

Маніпуляції з конвеєрними смугами

Логічна мережа

Два конвеєри під'єдані до постійний комбінатор.

Червоний або зелений дріт можна під'єднати до сегментів транспортних стрічок, щоб використовувати їх як частину мережі. Конвеєри, підключені до мережі, відображатимуться з жовтою рамкою над ними, всередині якої буде рухомий червоний сканер. Коли конвеєр підключено до мережі, з підключеної стрічки можна отримати доступ до графічного інтерфейсу для налаштування того, як конвеєр буде використовуватися; можна використовувати два режими роботи:

 • Увімкнути/вимкнути - стан мережі визначає, чи пропускатиме конвеєр предмети через себе
 • Зчитувати вміст стрічки - якщо увімкнено, вміст конвеєра буде зчитуватися.

У графічному інтерфейсі конвеєра також є параметр "режим зчитування вмісту", який можна встановити на "імпульс" або "неперервно". "Імпульс" зчитуватиме вміст пояса лише протягом одного тіку від моменту, як предмет виїхав на конвеєр, тоді як "неперервно" зчитуватиме вміст конвеєра безперервно з кожним тіком, поки предмет знаходиться на конвері.


Графічний інтерфейс конвеєра.

Підземні конвеєри

Підземні конвеєри можна використовувати для перетину інших наземних конвеєрів без перешкод. Вони переміщують предмети так само, я і наземні конвеєри.

Підземна довжина
 • Підземні конвеєри можуть перетинати будь-яку кількість об'єктів і всі типи ґрунту, наприклад, воду і траву (за умови, що вхідні і вихідні кінцеві точки знаходяться на поверхні).
 • Підземні конвеєри можуть перетинати інші підземні об'єкти (будь-яку кількість підземних конвеєрів або підземних труб). Вони не будуть змішуватися.
 • Для з'єднання мають значення тільки кінцеві точки (на стороні входу і на стороні виходу).
 • Відстань під землею становить 4, 6 і 8 плиток відповідно, для трьох типів конвеєрів.
 • Пара підземних конвеєрів, що перекриває проміжок у 4 плитки, може зберігати до 44 предметів. Пара підземних конвеєрів максимальної довжини може зберігати до 72 предметів.
 • Половина плитки підземного конвеєра, яка на поверхні, може приймати вхідні вантажі збоку. Інша половина (з тунельним входом) блокує вхідні предмети.

Розділення смуг конвеєрів

Переплітання

Переплітання може бути особливо корисним, коли потрібно більше двох вхідних смуг конвеєра, а також для уникнення використання комбінації з паралельним конвеєром/довгоруким маніпулятором. Наприклад, це може бути корисно в умовах обмеженого простору, наприклад, при використанні маяка. Якщо діапазон маяка становить 3 плитки з кожної сторони, дві з яких зайняті конвеєром і маніпулятором, то неможливо розмістити паралельний конвеєр на третій плитці і при цьому мати маяк на тій же стороні, оскільки складальний автомат буде знаходитися на четвертій плитці, а не в зоні досяжності маяка. Завдяки простору, заощадженому за рахунок переплітання, це стало можливим.


Див. також