Іншими мовами: Deutsch English Español 日本語 한국어 Polski Português, Brasil Русский 简体中文

Виробництво енергії

From Official Factorio Wiki
Revision as of 18:32, 19 January 2024 by Factorles (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Електроенергія має бути вироблена, перш ніж її можна буде передати споживачам по електромережі. Існує кілька способів виробництва електроенергії:

Потужність парової машини

Кожна парова машина потребує 0,5 парового котла, коли працює на повну потужність. Один насос може забезпечити 20 котлів і 40 парових машин.

Наведене вище співвідношення можна розрахувати на основі інформації, доступної в грі: один котел споживає 1,8 МВт палива та виробляє енергію, що зберігається у виді пари, із 100% ефективністю. Один паровий двигун споживає 900 кВт енергії, накопиченої в парі, тому кожен котел може забезпечувати 2 парові машини: 1,8 МВт ÷ 0,9 МВт = 2. Один паровий двигун споживає 30 пари за секунду, а один насос виробляє 1200 води за секунду, тому кожен насос виробляє достатньо води для забезпечення 40 парових машин: 1200 одиниць/с ÷ 30 одиниць/с = 40 . Кількість котлів можна отримати з кількості парових машин: 40 ÷ 2 = 20. Це дає співвідношення 1:20:40.

Можливе налаштування

Сонячні панелі та акумулятори

Оптимальне співвідношення

Оптимальне співвідношення становить 0,84 (21:25) акумулятори на сонячну панель і 23,8 сонячних панелей на мегават, необхідних вашому заводу (це співвідношення враховує сонячні панелі, необхідні для зарядки акумуляторів). Це означає, що вам потрібно 1,428 МВт виробництва (сонячні панелі) і 100 МДж накопичувача, щоб забезпечити 1 МВт електроенергії протягом одного циклу день-ніч.

«Достатньо близьким» співвідношенням є 20:24:1 акумуляторів на кількість сонячних панелей на необхідні мегавати (наприклад, фабрика, яка потребує 10 МВт, може приблизно повністю отримувати електроенергію вдень і вночі від 200 акумуляторів і 240 сонячних панелей – це наближення відрізняється від оптимальний лише тому, що вимагає 20 додаткових сонячних панелей, що незначно, але пам’ятайте, що різниця між «досить близьким» співвідношенням і оптимальним співвідношенням збільшується, коли ви додаєте більше сонячних панелей).

Це взято з Співвідношення акумулятор/сонячна панель (який обчислює це вражаючим математичним способом!) і інший допис у цій темі (що обчислює співвідношення сонячної панелі до мегават іншим способом).

Невелика установка 9x9, що демонструє "досить близьке" співвідношення 20:24.

Розрахунки

Оптимальне співвідношення акумуляторів на сонячну панель залежить від багатьох значень у грі. До них належать виробництво електроенергії сонячною панеллю, накопичення енергії акумулятором, тривалість дня і тривалість ночі. Існують також періоди між днем і ніччю, які називаються сутінками та світанком, що ускладнює обчислення. У ванільній factorio, без модів, які змінюють будь-яке з цих значень, оптимальне співвідношення буде тим самим. Це співвідношення дорівнює

Акумулятори / Сонячні панелі =
    (День + Світанок) × (Ніч + День × (День + Світанок) / Ігровий день) / Ігровий день
    × Сонячні панелі / Енергія акумуляторів

яке, враховуючи тривалість часу за замовчуванням: день = 12500/60 с; світанок або сутінки = 5000/60 с; ніч = 2500/60 с, а за замовчуванням: Потужність сонячної панелі = 60 кВт; Енергія акумулятора = 5 МДж = 5000 кДж, дає оптимальне співвідношення 0,84 акумулятора на сонячну панель. Якщо гравець використовує моди, які змінюють генерацію електроенергії сонячними панелями або накопичення енергії акумуляторами, але не тривалість днів, можна використовувати спрощену версію цього рівняння.

Акумулятори / Сонячні панелі = 70 сек. × Потужність сонячної панелі / Енергія акумулятора

Це рівняння також можна використовувати для запам’ятовування оптимального співвідношення ванілі, враховуючи його простоту. Якщо єдиним ефектом, який мод має на гру, є зміна загальної тривалості одного дня, не змінюючи співвідношення сутінки: день: світанок: ніч, тоді рівняння можна спростити так:

Акумулятори / Сонячні панелі = 0.002016 /сек. × Ігровий день 

Кількість секунд у Ігровому дні, яка за замовчуванням становить 25000/60 с.

Див. також

Атомна енергетика

Див. також: Підручник по атомній енергії

Загалом ядерна енергія виробляється за таким виробничим ланцюгом: уранова руда видобувається та переробляється до урану-235 та урану-238, потім уранові паливні елементи створюються з них двох. Потім ці паливні елементи спалюються в ядерному реакторі для створення тепла. Тепло можна використовувати для перетворення води на пару за допомогою теплообмінника, а пара може споживатися паровими турбінами для виробництва енергії.

Реактор без сусідського бонусу потребує 4 теплообмінники, щоб усе його тепло було спожито. Для кожного 100% бонусу сусіда реактор потребує ще 4 теплообмінники.

Ідеальне співвідношення Просте співвідношення Будівля
25 1
Offshore pump.png
Помпа
291 12
Heat exchanger.png
Теплообмінник
500 20
Steam turbine.png
Парова турбіна

Забезпечення виробництва достатньої кількості енергії

Спробуйте цей контрольний список, перш ніж повністю оновити джерело живлення. Ви також можете використовувати його, щоб усунути блекаут.

  • Ви підключили парову машину до електросистеми? Якщо ні, блимає маленький жовтий трикутник. Щоб виправити проблему, додайте кілька електричних стовпів біля парових двигунів, які йдуть до машин, яким потрібна така потужність. Будь-який стовп електромережі підійде.
  • Чи здатна пара охопити всі парові машини?
  • У ваших трубах є вода? Подивіться на вікна в трубах, наведіть курсор на труби! Поставте кілька труб або резервуар на кінці, щоб перевірити, чи справді вода надходить. Якщо ні, переконайтеся, що всі труби або підземні труби з’єднані разом.
  • Чи виробляє завод достатньо палива (вугілля, тверде паливо, уранові паливні елементи)?
  • Чи достатньо парогенераторів (котлів, теплообмінників)?
  • Чи достатньо парових двигунів/турбін?

Перегляньте також підручник із прикладної енергетичної математики, щоб відповісти на запитання «скільки вугілля мені потрібно?»