In other languages: Deutsch English Español Français 日本語 한국어 Nederlands Polski Português, Brasil Русский Українська 简体中文

Syrová ryba

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Raw fish.png
Syrová ryba

Water with fish.png

Životy

20

Přidává

80 Jednotky zdraví

Velikost štosu

100

Doba těžebí

0.4

Jméno prototypu

capsule

Interní jméno

raw-fish

Požadované technologie

Nic není požadováno

Vytvářeno v

Rocket silo.png

Konzumováno v

Spidertron.png

Syrová ryba může být chycena z vody. Lze ji použít k okamžitému doplnění malého množství zdraví. Chcete-li ulovit syrovou rybu, vytěžte jednu z tmavých skvrn, které se pohybují ve vodních plochách. Každá tmavá skvrna dává po vytěžení 5 ryb. Ryby lze sbírat také pomocí stavebních robotů, a to tak, že se vodní plocha s rybami označí pomocí dekonstrukčního plánovače.

Syrové ryby se léčí kliknutím na postavu nebo na jiné místo ve světě, když je ryba v kurzoru. Každá z nich vyléčí 80 HP a má krátký cooldown pro opětovné použití, což omezuje množství příchozího DPS, které může léčení rybami absorbovat. Použití syrové ryby vydává mlaskavý zvuk.

Použití zemní práce ve vodě, kde plavou ryby, ryby "zničí". Ryby lze zastřelit a zabít pistolí nebo samopalem a také výbuchem, ale jsou imunní vůči jakémukoli druhu střelby z brokovnice. Zastřelením ryby nezískáte žádné rybí předměty.

Ryby se vytvářejí ve vodě při generování světa a nedespawnují se ani nerespawnují.

Ryby lze také získat vypuštěním rakety z raketového sila vybaveného vědeckým balíčkem. Jeden vědecký balíček se přemění na jednu rybu, avšak jedna raketa může vrátit nanejvýš sto syrových ryb. To znamená, že při vypuštění více než 100 vesmírných vědeckých balíčků se vrátí pouze 100 ryb a všechny další vědecké balíčky přijdou nazmar.

Achievements

So-long-and-thanks-for-all-the-fish-achievement.png Sbohem, a díky za všechny ryby

Spoiler! Kliknutím rozkrýt.

Gallery

Trivia