Іншими мовами: Deutsch English

Map structure

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search

Структура мапи описує поділ ігрового світу на стандартні одиниці: плитки та чанки. Плитки є будівельними блоками гри, на яких базуються всі вимірювання відстані та площі. Чанки — це блоки 32×32 плиток, які використовуються для різних обчислень на основі площі.

Плитка

Сітка плиток, показана в грі; Чанки (32 × 32 плитки) позначені більш товстими чорними лініями. Натисніть, щоб побачити у вищій роздільній здатності.

Плитка — це квадрат, який визначає найменшу можливу частину ігрового світу; карта побудована на сітці плиток. Плитка є основою для вимірювання всіх площ і відстаней. Розміри сутності визначаються у вигляді тайлів; наприклад ракетна шахта — найбільша сутність у грі — має 9 плиток у ширину та 9 плиток у висоту, зазвичай називають 9×9. Таким чином, найменший можливий розмір сутності становить одну плитку 1×1. Приклади сутностей 1×1 включають конвеєри і скрині.

Максимальний розмір карти — це квадрат із 2 мільйонами плиток на кожній стороні, загалом 4 трильйони плиток. На практиці карта в середині грі, ймовірно, буде в діапазоні від сотень тисяч тайлів до кількох мільйонів максимум.

Вирівнювання сітки плиток

Майже всі об’єкти, які можна розмістити, вирівнюються за сіткою плиток, коли їх розміщують у грі. Винятками є міна і такі транспортні засоби, як автомобіль, танк, локомотив і вагон. Нерозміщувані сутності, які не вирівнюються до сітки, включають ворогів, дерева та декоративні елементи.

Кілька сутностей можна розмістити без вирівнювання за плитковою сіткою; у цьому прикладі показані машини, танки та міни.

Приклади відстаней

  • Площа, яку охоплює радар: приблизно 200 плиток у діаметрі (100 плиток у кожному напрямку, обмежених відповідним чанком).
  • Гравцеві потрібно приблизно 1 хвилину 52 секунди, щоб пробігти 1000 плиток без прискорення швидкості (наприклад, використовуючи екзоскелет).

Аналогія з розмірами реального світу

Розмір однієї плитки, як правило, становить один квадратний метр. Технічно це вимірювання доведено, і його можна перевірити в грі. Тест, проведений за допомогою автомобіля, показує, що подолання 250 плиток зі швидкістю 208,0 км/год (57,777 м/с) займе 260 ігрових тактів (4,333 с).
Використовуючи ці дані, можна довести, що 57,777 м/с ÷ (250 плиток / 4,333 с) ≈ 1 м/плитка.

Чанк

Анімація радарів, що сканують чанки.

«Чанк» — це одиниця, яка визначається або як область карти розміром 32×32 плитки (загалом містить 1024 плитки), «або» як відстань у 32 плитки.

Чанки використовуються для:

  • Генерації карти. Коли гравець рухається, радар досліджує карту по секторах або артилерійський снаряд стріляє на великі відстані, карта розкривається чанками.
  • Чанки "вимкнено" для економії циклів ЦП. Якщо в фрагменті не відбувається нічого важливого (наприклад, нічого не рухалося, крім риби), фрагмент не обчислюється в наступний тік.
  • Модель забруднення базується на чанках, і забруднення поширюється на сусідні чанки.
  • Розширення ворогів (експансія) оцінюється на основі кожного чанка. Гра сканує карту чанк за чанком, щоб вирішити, чи є кожен чанк дійсною метою розширення. Дійсні чанки називаються «чанками-кандидатами», їм присвоюється оцінка від 0 до 1,0, що вказує на їх відносну придатність. Потім чанк вибирається випадковим чином за допомогою виваженого кидка кубика, щоб фрагменти з вищими балами вибиралися частіше.

Візуалізація плиток і чанків у грі

Доступне відображення сітки плиток, яка показує сітку, по якій побудовано карту:

  • Сітку можна показувати щоразу, коли гравець призупиняє гру (за замовчуванням із Shift-Space).
    • Це налаштовується в розділі Параметри->Інтерфейс->Показувати сітку, коли гру призупинено.
  • Щоб побачити сітку під час активної гри, можна використати режим налагодження:
    • Натискання F4 відкриє вікно Параметри налагодження.
    • Якщо відмітити show-tile-grid під always, сітка відображатиметься завжди; Позначивши його під debug, ви побачите його лише тоді, коли режим налагодження активовано.
    • Якщо вибрано debug, сітка стане видимою кожного разу, коли буде використано F5, щоб увімкнути відображення налагодження. Налаштування режиму налагодження таким чином дозволяє використовувати F5 як зручний перемикач для ввімкнення та вимкнення сітки, що може бути корисним, коли ви намагаєтеся розмістити сутності відповідно до акуратного та/або симетричного дизайну.