Іншими мовами: Čeština Deutsch English Français 日本語 한국어 Polski Русский 简体中文

Логістична мережа

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Ця гіфка показує, як роботи завантажують або розвантажують скрині на залізничній станції. Потяг доставляє товари, які заповнюють у активну скриню постачання, а потім кладуть у скриню запиту, щоб розвантажити вміст на конвеєр. Логістичні роботи ідеально підходять для залізничних станцій, оскільки потрібна дуже висока пропускна здатність на короткій відстані. Натисніть тут для збільшення зображення.

Логістична мережа - це сукупність різних логістичних скринь і логістичних роботів, які охоплюються одним або декількома з'єднаними робопортами.

Залежно від типу та конфігурації скринь і площі логістичної мережі, роботи будуть транспортувати товари між цими скринями як альтернатива переміщенню товарів вручну, або за допомогою конвеєрів чи залізниці. Однак роботи пропонують набагато вищу мобільність, оскільки вони можуть перелітати через перешкоди по прямій лінії.

Персонаж гравця також може виступати в ролі скрині запиту в логістичній мережі, дозволяючи йому "запитувати" різні предмети в межах встановленого ліміту в своєму особистому інвентарі. Після дослідження логістичної робототехніки, гравці можуть налаштувати кількість предметів і логістичні роботи почнуть переміщувати вказані предмети з мережі до інвентарю персонажа.

Предмети

Об'єкт Опис
Roboport.png
Робопорт
Центральний компонент логістичної мережі, в якій працюють роботи. Покриття робопортів визначає зону дії логістичної мережі. Роботи повинні періодично повертатися сюди для підзарядки.
Logistic robot.png
Логістичний робот
Переміщує предмети між логістичними скринями.1.
Construction robot.png
Будівельний робот
Ремонтує зламані або замінює зруйновані об'єкти. Будує, деконструює і модернізує об'єкти за командою.
Active provider chest.png
Скриня активного постачання
Логістична скриня: "виштовхує" наявні предмети в логістичну мережу.2
Passive provider chest.png
Скриня пасивного постачання
Логістична скриня: надає товари, що зберігаються, у розпорядження логістичної мережі.2
Storage chest.png
Скриня зберігання
Логістична скриня: Зберігає предмети, які наразі не запитуються. Можна відфільтрувати, щоб зберігати лише один тип предметів. Постачає предмети до логістичної мережі.2
Requester chest.png
Скриня запиту
Логістична скриня: Буде заповнюватися логістичними роботами доти, доки не буде досягнуто заданої в скрині кількості предметів, або доки скриня не заповниться. Може запитувати кілька різних типів предметів.2
Buffer chest.png
Буферна скриня
Логістична скриня: Функціонує як скриня запиту і пасивна скриня постачання.2

(1) За замовчуванням вантажопідйомність складає 1 предмет на робота. Її можна збільшити, дослідивши Вантажопідйомність роботів-робочих (дослідження).

(2) Логістичні скрині також можуть бути підключені до логічної мережі за допомогою червоного чи зеленого кабелів.

Використання

Для початку просто використовуйте пасивні скрині постачання і запиту. Розмістіть пасивні скрині постачання на виході маніпулятора, який забирає предмети з складального автомату, а скрині запиту - на вході (нехай вони запитують потрібні предмети). Розмістіть робопорт, який покриє ці скрині внутрішньою помаранчевою областю. Помістіть кілька логістичних роботів у робопорт. Роботи вилетять з верхнього люка і почнуть працювати. Тепер можна обмежити кількість вироблених предметів за допомогою функції обмеження стеку.

Логістична мережа дозволяє створювати складні вироби на відносно невеликій фабричній площі, але її пропускна здатність обмежена кількістю пунктів зарядки роботів (робопортів) у мережі.

Зона постачання 50×50 плиток (помаранчева); Будівельна зона 110×110 плиток (зелена)

Основні елементи, необхідним для транспортування предметів - це робопорти. Робопорт показує помаранчеве логістичне покриття і зелене будівельне покриття, коли на нього наведено курсор після розміщення або коли він в "руці" гравця.

  • Помаранчева зона - це зона покриття логістичної мережі. Це також максимальна відстань для з'єднання двох робопортів.
  • Зелена зона - територія будівництва.

Розширення логістичної мережі

Може існувати багато окремих логістичних мереж. Два робопорти знаходяться в одній мережі, тільки якщо вони з'єднані, тобто якщо їхні логістичні (помаранчеві) зони дотичні. Візуально це представлено пунктирною жовтою лінією, що з'єднує їх. Щоб запобігти з'єднанню робопортів, гравець повинен будувати їх на достатній відстані один від одного, щоб помаранчеві зони не торкалися.

Роботи не перелітають/мігрують з однієї мережі в іншу, якщо тільки їхня домашня мережа не буде зруйнована якимось чином, наприклад, коли всі робопорти будуть видалені або знеструмлені.

Управління електропостачанням

Нагадування про одиниці: 1 Вт = 1 Джоуль/секунду

Робопорти

Роботи можуть розрядитися під час довгих подорожей, що знизить швидкість їхнього польоту до 20% від звичайної. Роботи, які розрядилися, полетять до найближчої точки підзарядки, а не до початкової мети. Це означає, що вони можуть відхилитися від початкового маршруту і навіть летіти в протилежному напрямку, залежно від того, де знаходиться найближча точка підзарядки.

Робопорти мають по 4 зарядні слоти, які заряджають кожного робота потужністю 1 МВт, що займає 1,5 секунди для зарядки 1 робота. Крім того, робопорт також має внутрішню батарею на 100 МДж, що дозволяє ботам продовжувати працювати протягом обмеженого часу при низькому заряді. Як правило, робопорт може заряджати від 50 до 70 роботів за хвилину, по 4 за раз, але він не дуже ефективний при зарядці великих черг роботів і може стати перевантаженим.

Коли черга на підзарядку стає занадто довгою, роботи (і їхні вантажі) сповільнюються. Зазвичай робот летить до найближчого робопорту, щоб підзарядитися. Якщо черга на цьому робопорті занадто довга, вони врешті-решт обирають інший порт. Це визначається відношенням <відстань до різних робопортів у плитках> / <розмір черги роботів, що очікують>.

Наразі, щоб вибрати більш віддалений робопорт, відстань повинна бути не більше <Кількість роботів у черзі та в дорозі> / 2. Отже, щоб вибрати робопорт, який знаходиться на 10 тайлів далі, він повинен мати на 20 менше роботів, які чекають у черзі.

Будівельні та логістичні роботи

Роботи зберігають по 1,5 МДж енергії. Під час польоту вони постійно використовують 3 кВт, а на кожну пройдену плитку витрачають додатково 5 кДж. Слід зазначити, що збільшення швидкості робота не призводить до значного збільшення дальності польоту, див. Швидкість робота-робочого (дослідження). Без дослідницьких поліпшень швидкість логістичних роботів становить 3 плитки/с, а будівельних - 3,6 плиток/с.

Роботи йдуть на підзарядку, коли залишається 20% запасу енергії. Це означає, що 80% максимальної відстані вони рухаються прямо до цілі, а решту 20% - до робопорту для підзарядки.

Максимальну відстань подорожі можна розрахувати за допомогою наступної формули: 1500 ÷ (3 ÷ швидкість + 5), швидкість в плитках/с.
Це призводить до того, що максимальна відстань для логістичних роботів становить 250 плиток, а для будівельних роботів - 257 плиток без підвищення швидкості.

Для нескінченних рівнів дослідження швидкість робота можна розрахувати за цими формулами:

Будівельний: швидкість = 3.6 × (3.4 + 0.65 × (Рівень-5))

Логістичний: speed = 3.0 × (3.4 + 0.65 × (Рівень-5))

Механіка

Графічний інтерфейс логістики поруч з інвентарем гравця.

Від'ємні числа

Ви можете помітити від'ємні числа на екрані "Логістичної мережі", якщо подивитеся на сховище або відкриєте графічний інтерфейс логістичної мережі за допомогою клавіші L.

Логістична мережа показує загальну кількість предметів у скринях постачальника, буфері та сховищі, мінус кількість предметів, які заплановано забрати роботами. Коли робот починає свою подорож, щоб забрати товари зі скрині, він заздалегідь резервує їх, віднімаючи потрібні йому товари від загального обсягу логістичного сховища. Бот завжди резервує максимальну кількість, яку він може перевезти, навіть якщо в ящику на даний момент немає такої кількості. Це означає, що число може стати від'ємним, коли бот починає забирати товар, коли ящик майже порожній. Від'ємні числа в логістичній мережі - це *не* дефіцит загальної кількості замовлених товарів. Якщо боти не забирають жодного предмета, то в мережі немає від'ємних чисел, незалежно від запитів у скринях запитувачів.

Наприклад, з повним бонусом вантажопідйомності робот може перевозити 4 предмети. Якщо в логістичній мережі є лише 1 залізна пластина, і робот прилітає, щоб забрати її, він зарезервує всі 4, які може перевезти, і кількість в мережі буде відображатися наступним чином:

Iron plate.png
-3

Після того, як робот забере товар, резервування знімається, а число повертається до 0.

Причиною цього є те, що бот може бути відправлений за предметами, коли в наявності є лише одна штука. Поки він летить за цим предметом, до скрині можуть бути покладені додаткові предмети, і коли робот дістанеться до скрині, він вже зарезервував ці предмети заздалегідь і може негайно їх забрати.

Отримання більшої кількості предметів, ніж запитувалося

Доставлена кількість предметів у скрині замовника може бути більшою за запитувану. Це залежить від досліджуваного бонусу вантажопідйомності, оскільки боти завжди беруть стільки, скільки вони можуть нести, якщо доступна необмежена кількість.

Пріоритети роботів

Цей розділ про пріоритети, в якому порядку заповнюються/порожніють скрині.

Логістичні роботи в логістичній мережі шукають замовлення зі скринь саме в такому порядку:

  • Спочатку запитуваний предмет "шукається" в активних скринях постачання і в слотах для сміття гравця, потім у скринях для зберігання і буферних скринях, а потім у пасивних скринях постачання. Отже, спочатку спорожняються активні скрині постачання, потім скрині зберігання і буферні скрині, а потім пасивні скрині постачання.
  • Запити призначаються спочатку для логістики гравців, потім на скрині запитів, потім на буферні скрині.
Пріоритет джерела
Character logistic trash slots (research).png
Active provider chest.png
>
Storage chest.png
Buffer chest.png
>
Passive provider chest.png
Пріоритет цілі
Character logistic slots (research).png
Requester chest.png
1 >
Requester chest.png
>
Buffer chest.png
2 >
Storage chest.png
3

(1) Запитувачі з "запитом з буферних скринь" мають вищий пріоритет, ніж інші, так само як і гравець.

(2) Буферні скрині стануть ціллю лише тоді, коли будуть вибрані запити.

(3) Скриня зберігання (жовта) не "запитує" предмети самостійно. Вона отримує вислані предмети від а) скринь активного постачання, б) сміттєвих слотів гравців, в) деконструкції та г) роботів, яким скасовували замовлення під час транспортування предметів. Скриня зберігання має останній пріоритет і отримує лише ті предмети, які більше нікуди подіти.

  • Щоб покласти предмети до скрині, роботи шукають скриню, в якій вже є предмети того ж типу, а потім скриню, в якій встановлено фільтр за типом предмета. Якщо такого не знайдено, вони вибирають першу (нефільтровану) скриню з вільним слотом зі списку, який відсортовано за порядком побудови скринь. [1] Це робиться для того, щоб уникнути наявності скринь з різними предметами всередині, що забезпечує більшу організованість.

Будівництво

Коли будівельні роботи хочуть побудувати будівлю-привида, вони шукають скрині, які знаходяться найближче до того привида, якого вони хочуть побудувати. Тип скрині не має значення[2].

Відстань

Коли боти намагаються забрати запитувані предмети з кількох скринь однакового пріоритету, вони завжди вибирають найближчу скриню. [3]

Однак це працює лише тоді, коли предмет запитується, а не тоді, коли предмет відправляється через слоти для сміття гравців або активні скрині постачання. У випадку відправки предметів у логістичну мережу відстань не має значення, натомість, коли скрині мають однаковий пріоритет, наприклад, дві активні скрині постачання, боти будуть чергувати скрині по колу.

Досягнення

You-have-got-a-package-achievement.png Вам лист

Отримати предмет за допомогою логістичного робота.

Delivery-service-achievement.png Служба доставки

Отримати 10 тисяч предметів за допомогою логістичних роботів.

Logistic-network-embargo-achievement.png Логістичне ембарґо

Перемогти без використання скринь активного постачання, буферних скринь чи скринь запиту.