Іншими мовами: Deutsch English Nederlands Polski Русский 简体中文

Механіка балансувальників

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search

Балансувальники використовуються для рівномірного розподілу предметів по кількох конвеєрних стрічках або кількох смугах конвеєрної стрічки. Для уточнення - балансувальниками називаються структури, створені гравцем з конвеєрів і розподільників.

У балансувальниках з вхідним балансуванням предмети рівномірно розподіляються з усіх вхідних конвеєрних стрічок/смуг конвеєрної стрічки. У балансувальниках з вихідним балансуванням предмети рівномірно розподіляються по всіх вихідних конвеєрних стрічках/смугах конвеєрної стрічки. В ідеалі, балансувальники ставляться на вході та виході.

Конвеєрні балансувальники

1 повна вхідна стрічка розділяється на дві стрічки, заповнені на 50%, які розділяються на 4 стрічки, кожна з яких заповнена на 25%.

Конвеєрні балансувальники використовують механіку, в якій розподільники виводять предмети у співвідношенні 1:1 на обидві вихідні конвеєри. Це означає, що за допомогою розподільника можна розмістити однакову кількість виробів на двох стрічках. Оскільки цей процес можна повторювати до нескінченності, легко створювати балансувальники з 2n вихідними стрічками.

Спочатку стрічки A і B проходять через розподільник, щоб вихідні стрічки містили однакову кількість предметів з кожної вхідної стрічки (AB). Те ж саме виконується зі стрічками C і D. Потім змішані стрічки AB і CD проходять через розподільники, щоб їх вихідні стрічки містили предмети з кожної вхідної стрічки (ABCD)!

Балансувальники також використовують механізм, за яким розподільники беруть однакову кількість предметів з обох вхідних стрічок. Це означає, що розподільник, підключений до двох вхідних стрічок, рівномірно розподілить ці предмети між двома вихідними стрічками. Щоб збалансувати стрічки, потрібно переконатися, що вихідні стрічки містять однакову кількість предметів з кожної вхідної стрічки.

Пропускна спроможність

4to4 balancer throughput limit demo.gif

Балансувальники з обмеженою пропускною здатністю можуть бути не в змозі забезпечити максимальну продуктивність, якщо один або декілька виходів заблоковано. Щоб підвищити пропускну здатність, балансувальники повинні відповідати наступним умовам:

  1. 100% пропускна здатність при повному навантаженні.
  2. Будь-яка довільна кількість вхідних стрічок повинна мати можливість підключатися до довільної кількості вихідних стрічок.

Балансувальники часто не виконують другу умову через внутрішні вузькі місця. На анімації праворуч показано балансувальник 4 → 4, який живиться двома конвеєрами, але виводить предмети лише на один, що означає, що його пропускна здатність при такому розташуванні становить 50%. Вузьким місцем цього балансувальника є те, що дві середні стрічки отримують предмети лише від одного розподільника. Отже, якщо тільки одна сторона цього розподільника отримує предмети, як видно на гіфці, він може видавати предмети тільки одну стрічку, навіть якщо сторона розподільника живиться від розподільника, який отримує дві повні стрічки. У цьому конкретному випадку вузьке місце можна усунути, додаючи на дві середні вихідні стрічки більше розподільників. Це робиться шляхом додавання ще двох розподільника в кінці балансувальника, як це можна побачити тут:

4to4 balancer.png

Універсальні балансувальники

Досить часто балансувальники не можуть належним чином збалансуватись, коли вихідний конвеєр "запихається" або якщо вихід не використовується. По суті, це означає, що n-n балансувальник не є функціональним n-(n-1) балансувальником. Іноді це можна виправити, закільцювавши невикористаний вихід назад навколо балансувальника і розподіливши його між входами. В інших випадках це не є можливим. Універсальні балансувальники вирішують цю проблему завдяки вбудованій функції зворотного зациклення. Ці балансувальники можуть рівномірно балансувати рух предметів між будь-якими входами і будь-якими виходами. Універсальні балансувальники можуть мати обмежену пропускну здатність. Якщо універсальний балансувальник має обмежену пропускну здатність, то вузьке місце може бути в "кільці" або в самому балансувальнику. Універсальний балансувальник з обмеженою пропускною здатністю може мати лише кілька невикористаних виходів. Коли кількість резервних виходів перевищує допустиму, універсальний балансувальник поводиться як звичайний балансир і може не збалансуватись належним чином.

Балансувальники смуг

Цей балансувальний пристрій рівномірно розподіляє предмети між вихідними смугами, досягаючи балансу на виході

Балансувальники смуг можна розмістити на виході або на вході. На вході вони рівномірно забирають предмети з кожного боку вхідної стрічки, тоді як на виході рівномірно виводять його на кожну смугу вихідної стрічки.

Див. також

Додаткові матеріали на цю тему